قیام عاشورا پیام شجاعت و مردانگی را به گوش تاریخ رساند

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد در پیامی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم تاکید کرد: قیام عاشورا عالی‌ترین پیام الهی، اخلاقی، سیاسی و پیام فتوت، شرف، شجاعت و مردانگی را به گوش دل هوشمندان رسانده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در پیام دبیرکل و هیات مدیره مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد آمده است: با فرا رسیدن محرم الحرام تاریخ دیرینه و غم‌انگیز این ماه دوباره تکرار و زنده می‌شود. حماسه‌ای که امام حسین "علیه السلام" و یاران وفادارش را برای همیشه در ذهن شیعیان و مسلمانان جهان ماندگار کرد، همان یاران وفاداری که که سالیان سال اسلام را با خون خود زنده نگه داشتند.

در ادامه این پیام آمده است: قیام عاشورا، نهضتی است بی‌مانند و سرشار از نمونه‌ها، الگوها و سرمشق‌های عملی، که عالی‌ترین پیام الهی، اخلاقی، سیاسی و پیام فتوت، شرف، شجاعت و مردانگی را در طول روزگاران به گوش دل هوشمندان رسانده است. مسلم این است که همه‌ی دنیا زبان فارسی و عربی را نمی‌دانند، لذا باید در این راه از تمام امکانات و تا آنجا که در توان باشد تلاش کرد و در این راستا لازم است از فناوری جدید و رسانه‌های مختلف استفاده و ندای اسلام ناب محمدی و پیام نهضت عاشورا را به جای جای این دنیا رساند.

در این پیام تاکید شد: اکنون در شرایط شیوع ویروس منحوس کرونا و محدود شدن آیین‌های سوگواری حضرت سیدالشهدا "علیه السلام" و با لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در رعایت نکات بهداشتی و پیروی از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا در راستای حفظ سلامت و جان هموطنان و عزاداران حسینی در ایام محرم، مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان با همکاری تشکلات، سمن‌ها و مجامع استانی جوانان با فراهم نمودن بسترهای مختلف به ویژه در فضای مجازی با اجرای پویش #جوانان_مدافعان_سلامت_عزاداران، می‌کوشد تا شاهد محرمی پر شور همراه با شعور حسینی باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =