برگزاری جشنواره تئاتر آذربایجان‌غربی با رعایت موارد بهداشتی

مهاباد- ایرنا- دبیر جشنواره و رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی گفت: سی و دومین دوره جشنواره تئاتر استان تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا و با شرایط خاص برگزار می‌شود.

امید خاکپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق تصمیم شورای سیاست گذاری جشنواره استانی در سال جاری و با توجه به مشکلات پیش آمده به علت‌ شیوع بیماری کرونا، این دوره جشنواره با رویکرد متفاوت نسبت به دوره‌های قبل و براساس شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اداره کل هنرهای نمایشی ایران و هماهنگ با ستاد مقابله با بیماری کرونا برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره روند هماهنگی و برگزاری جشنواره را طی اطلاعیه‌های بعدی به اطلاع هنرمندان این عرصه خواهد رساند، ادامه داد: گروه‌های نمایشی که مجوز تأیید متن مورد نظر را از شورای صدور پرانه نمایشی دارند می‌توانند تمرینات خود را با هماهنگی ادارات شهرستان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی شروع کنند.

 دبیرجشنواره رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی بیان کرد: آن دسته از گروه‌های متقاضی حضور در جشنواره که مجوز لازم را برای شروع تمرینات ندارند، می‌توانند با ارائه متن و تأیید آن توسط شورای صدور پروانه نمایش تمرینات خود را آغاز کنند.

خاکپور اظهار داشت: دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثاری که در ادوار گذشته جشنواره تئاتر استانی و جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشتند، ممانعت خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه فقط آثار ایرانی و صحنه‌ای در این جشنواره داوری می‌شود، افزود: ارائه مجوز نویسنده یا ناشر اثر الزامی و اولویت انتخاب در داوری‌ها بر اساس متن‌های نویسندگان بومی است.

وی یادآور شد: دبیرخانه جشنواره زمان و نحوه‌ی بازبینی آثار را در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد کرد.

انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان غربی هم اکنون در شهرستان‌های ارومیه، خوی، میاندوآب، ماکو، پیرانشهر نقده، تکاب، مهاباد و بوکان فعالیت دارد؛ ۲۳ گروه نمایشی ثبت شده رسمی در آذربایجان غربی و ۱۰ انجمن هنرهای نمایشی در این استان وجود دارد که از این میان ارومیه با هشت گروه، خوی با پنج و مهاباد با چهار گروه به ترتیب بیشترین گروه‌های نمایشی را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =