واریز کمک هزینه تامین اقلام بهداشتی برای مراکز بهزیستی

تهران - ایرنا - معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از واریز کمک هزینه تامین اقلام بهداشتی برای مراکز بهزیستی خبر داد و گفت: این مبالغ برای ۴۸ هزار نفر در مراکز توانبخشی و ۱۲ هزار نفر در مراکز اجتماعی به ازای هر نفر ۵۰۰ هزار تومان هفته گذشته واریز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد نفریه روز شنبه افزود: این مبالغ برای تامین اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده نظیر گان، ماسک و شیلد به مراکز اقامتی نگهداری افراد دارای معلولیت، سالمندان، کودکان بدسرپرست و بی سرپرست، بیماران روان مزمن و معلولان ذهنی و حرکتی اختصاص داده شده است. 
وی با اشاره به ارائه تب سنج به همه مراکز بهزیستی گفت: این سومین واریز کمک هزینه تامین اقلام بهداشتی برای مراکز بهزیستی از زمان شیوع کرونا در اسفند ماه گذشته تاکنون است و واریز مرحله بعد در پاییز بستگی به زمان پیک سوم کرونا و وضعیت آنفلونزای  فصلی دارد.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: با تشکیل کارگروه نظارت بر مراکز بهزیستی، هزینه کرد کمک های نقدی بهزیستی به صورت شبانه روزی از طریق فضای مجازی با هماهنگی قبلی با مسئولان فنی رصد می شود. 
نفریه ادامه داد: علاوه بر مددجویان در مراکز، برای پرسنل مراکز غیردولتی نیز به ازای هر نفر ۵۰۰ هزار تومان کمک هزینه به صورت هدیه واریز شد چون آنها نیز در خط مقدم فعالیت دارند.
وی خاطرنشان کرد: ادامه کمک ها به بودجه بهزیستی بستگی دارد چون این بودجه ها از کمک های ستاد فرمان امام(ره)، بنیاد مستضعفان، بودجه محدود از سازمان برنامه و بودجه یا از صرفه جویی در محل های دیگر تامین می شود.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور درباره پروتکل‌های بهداشتی در مراکز این سازمان نیز گفت: نخستین پروتکل بهزیستی درباره کرونا ۲۵ روز قبل از مشاهده نخستین مورد کرونا در کشور در پنجم بهمن ابلاغ شد و در مجموع از زمان شیوع کرونا در اسفند ماه گذشته تاکنون بیش از ۸۰ پروتکل بهداشتی تدوین شده است.
نفریه افزود: حتی این پروتکل‌های بهداشتی با توجه به ساکنان مراکز - سالمند، کودک، معلول و بیمار و وضعیت مناطق تدوین شده است به طور مثال در مراکز خود در مناطق سفید، پذیرش جدید به صورت محدود داریم در حالیکه در مناطق قرمز، پذیرش جدید در مراکز ممنوع است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =