عادی‌سازی روابط، آزمندی و مسلمان‌کشی صهیونیست‌ها را افزایش می‌دهد

تهران- ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار رییس دفتر جنبش جهاد اسلامی گفت: با عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی صلح و ثبات به منطقه باز نخواهد گشت، بلکه آزمندی و مسلمان‌کشی این غده سرطانی در منطقه افزایش خواهد یافت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از خانه ملت،  امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در دیدار ناصر ابوشریف رییس دفتر جنبش جهاد اسلامی با اشاره به تحولات منطقه درباره عادی‌سازی روابط پیدا و پنهان بعضی از حکام کشورهای عربی اظهارداشت: بعضی از حکام کشورهای اسلامی برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل شتاب دارند و این رفتار آنها به نحوی خیانت به امت اسلامی و آرمان فلسطین است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تشریح دشمنی مستمر رژیم اشغالگر قدس با کشورهای عربی و مسلمان منطقه، تصریح کرد: با عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی صلح و ثبات به منطقه باز نخواهد گشت، بلکه آزمندی و مسلمان‌کشی این غده سرطانی در منطقه افزایش خواهد یافت.

قاضی‌زاده هاشمی، رفتار مردم، مجلس و دولت ایران در رابطه با مساله فلسطین را سیاسی ندانست و تأکید کرد: دلیل حمایت ما از موضوع فلسطین مساله دینی و اعتدال است. سنت خدا حمایت از مظلوم است و ملت، مجلس و رهبری جمهوری اسلامی ایران، حمایت از مردم و آرمان فلسطین را سرلوحه قرار داده‌اند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اعتقادات اسلامی، حمایت جمهوری اسلامی ایران از فلسطین را مبنا قرار داده و مرکزیت قانونی دینی برای ما اسلام و موضوع و مساله اصلی فلسطین است.

قاضی‌زاده هاشمی، سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه را تقویت تعاملات دوستانه با کشورهای اسلامی برشمرد و گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش همه جانبه همکاری‌های برادرانه با کشورهای اسلامی است و مجلس شورای اسلامی در همین راستا در قالب گروه‌های دوستی-پارلمانی به دنبال تقویت مراودات پارلمانی با کشورهای اسلامی است.

وی با تاکید بر تبعات ناشی از عادی‌سازی روابط ابوظبی با رژیم اشغالگر قدس، ابراز داشت: نص صریح دستورات دینی و قرآنی روابط با دشمنان را منع کرده و تلاش مناسباتی امارات، مخالفت با اسلام و تعالیم اسلامی است.

ابوشریف: عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل، خیانتی به آرمان فلسطین است

ناصر ابوشریف رییس دفتر جنبش جهاد اسلامی در تهران نیز توافق ابوظبی و رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و پایداری بر آرمان‌های فلسطین را مورد تاکید قرار داده و گفت: عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسراییل، خیانتی به آرمان فلسطین و ضایع کردن حقوق فلسطینیان است.

وی همچنین اظهار داشت: مقاومت و مبارزه با اشغالگری ادامه می‌یابد و ملت فلسطین هرگز تحت تأثیر اقدامات خائنانه قرار نخواھد گرفت.

در این دیدار رییس دفتر جنبش جهاد اسلامی از حمایت‌های ویژه جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری قدردانی کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha