یک واحد تولیدی در شهرستان البرز به بهره‌ برداری رسید

قزوین- ایرنا- همزمان با اولین روز از هفته دولت، طرح توسعه یک واحد صنعتی در شهرستان البرز روز شنبه با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین و جمعی از مسوولان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در آیین افتتاح طرح توسعه این شرکت ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر با بیان اینکه اولویت این سازمان در سال جهش تولید فعال کردن واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل است، اظهار داشت: به همین منظور پایش مستمر و روزانه واحدهای صنعتی غیر فعال و راکد در دستور کار قرار گرفته است تا با احیای آنها برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان اقدام شود.

عزیز الله افضلی افزود: امسال برای راه اندازی ۱۰۰ واحد غیر فعال و راکد در استان هدفگذاری کرده‌ایم و تمام تلاش خود را برای تحقق این سیاستگذاری به کار خواهیم گرفت.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح طرح توسعه شرکت سوپیتا با حضور استاندار قزوین،افزود: این واحد با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی میزان تولید خود را دوبرابر افزایش داده و همچنین برای ۳۵ نفر به صورت مستقیم و ۲۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی کرده است.

این مسوول ادامه داد: اجرای طرح و توسعه این شرکت در راستای افزایش تنوع محصولات، بی نیاز کردن کشور از واردات و همچنین افزایش صادرات به چندین کشور به ویژه اتحادیه اروپا و کشور آلمان صورت گرفته است.

شهر صنعتی البرز به عنوان نخستین شهر صنعتی ایران در شهرستان البرز قرار داشته و در ۱۵ کیلومتر شهر قزوین واقع شده است.

استان قزوین یک شهر صنعتی، ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی و چهار هزار واحد تولیدی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =