۸۷۶ کیلومتر راه روستایی در کردستان آسفالت شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: در هفت سال گذشته از عمر دولت موفق به احداث ۸۷۶ کیلومتر راه روستایی جدید آسفالته در این استان شدیم.

محمد صدیق ثابتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ارتقای شاخص‌های دسترسی به خدمت بهره‌مندی روستاییان از راه آسفالته روستایی از جمله خدمات این دولت در هفت سال گذشته است.

وی اضافه کرد: در این مدت ۸۷۶ کیلومتر از راه‌های روستایی این استان آسفالت ریزی شده که ۸۲۰ کیلومتر آن توسط راه و شهرسازی و ۶۰ کیلومتر ان نیز توسط اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای در قالب طرح ملی اقدام برای احداث و آسفالت ریزی راه‌های اولویت دار روستایی موسوم به ابرار انجام شده است.

ثابتی با اشاره به اینکه اکنون در شاخص بهره‌مندی راه آسفالته روستایی، کردستان جز پنج استان آخر کشور است، افزود: این در حالیست که با خدمات دولت شاخص بهره‌مندی جامعه روستاییان استان از راه آسفالته روستایی با ۱۳.۵ درصد رشد از ۳۵.۵ درصد ابتدای سال ۱۳۹۲ به ۴۹ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه این اداره کل تا سال گذشته عهده دار احداث راه‌های روستایی بود و از آن پس این ماموریت به اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای واگذار شد، تاکید کرد: دولت در نظر دارد در قالب طرح ملی اقدام برای احداث و آسفالت ریزی راه‌های اولویت دار روستایی موسوم به ابرار این شاخص را تا پایان ماموریت خود به ۵۳ درصد برساند.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان یادآور شد: این استان دارای ۶ هزار و ۱۹۰ کیلومتر راه روستایی است که از این حدود سه هزار کیلومتر آن آسفالت، ۶۳۵ کیلومتر شنی و ۲ هزار و ۶۵۵ کیلومتر راه خاکی است.

ثابتی گفت: این استان از این طرح در سال‌های ۹۸، ۹۹ و نیمه اول ۱۴۰۰ سهم ۲۰۰ کیلومتری دارد که تاکنون ۶۰ کیلومتر از این میزان احداث شده است.

این استان دارای ۶ هزار و ۱۹۰ کیلومتر راه روستایی است که از این میزان سه هزار کیلومتر آسفالت، ۶۳۵ کیلومتر شنی و ۲ هزار و ۶۵۵ کیلومتر راه خاکی است.

طبق اعلام اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان این استان در سال جاری سهم ۱۵۰ کیلومتری از ابرار دارد که تاکنون ۶۰ کیلومتر از این میزان احداث شده و ظرف ۲ سال نیز ۲۰۰ کیلومتر دیگر احداث می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha