۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۸
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83917203
۰ نفر

برچسب‌ها

توقیف ۳۱ دستگاه وسیله نقلیه فاقد پلاک در مهاباد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی مهاباد گفت: هشت دستگاه خودرو و ۲۳ دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک توسط ماموران راهنمایی و رانندگی این شهرستان توقیف و روانه پارکینگ شد.

سرهنگ برزو تجاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عوامل انتظامی این شهرستان این تعداد خودرو را با اجرای طرح مبارزه با وسایل نقلیه بدون پلاک و پلاک مخدوش توقیف و صاحبان آن را پس از اعمال قانون و تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کردند.

وی با بیان اینکه طرح مبارزه با خودروهای بدون پلاک امسال طی ۲ مرحله انجام شده است، اضافه کرد: ۷۴ دستگاه وسیله نقلیه بدون پلاک شامل ۲۶ خودرو و ۴۸ دستگاه موتورسیکلت در یک ماهه گذشته در این شهرستان شناسایی و توقیف شده است.

فرمانده انتظامی مهاباد بیان کرد: برخورد با خودروهای بدون پلاک و اجرای طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی در طول سال ادامه خواهد داشت و شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک، به ویژه در زمینه سرقت، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

سرهنگ تجاری اظهار داشت: بیشترین تخلفات صورت گرفته توسط خودروهای فاقد پلاک مربوط به فرار از صحنه تصادف، تخلف‌های حادثه‌ساز، دوبل پارک‌های نامتعارف و نبود قابلیت اعمال قانون بر این خودروهاست.

سرهنگ تجاری اضافه کرد: اجرای این طرح به درخواست مردم و مبارزه با قانون‌شکنان در دستور کار قرار دارد و در طول سال انجام می‌شود.

وی بیان کرد: طبق ماده ۲ آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی هر وسیله نقلیه موتوری و غیرموتوری و یدک متصل که در راه‌ها حرکت می‌کند، باید دارای پلاک باشد و رانندگی با وسیله نقلیه‌ای که شماره یا پلاک نداشته یا دارای شماره یا پلاک غیرمجاز باشد، ممنوع است.

سرهنگ تجاری افزود: پلاک خودروهای نو نیز باید قبل از خروج از نمایندگی نصب شده باشد.

فرمانده انتظامی مهاباد تاکید کرد: مخدوش کردن پلاک هم اقدامی مجرمانه است و طبق قانون ۶ ماه تا یک سال زندان خواهد داشت و در این خصوص نیز برخوردها بدون اغماض خواهد بود.

طرح توقیف خودروهای بدون پلاک، پلاک مخدوش و دارای شیشه دودی در شهرستان مهاباد همچنان دارد.

این شهرستان ۲۴۰ هزار نفری دارای بیش از ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha