۵۶۸ میلیارد ریال طرح مرتبط با آب در خراسان رضوی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: ۱۹ طرح آب شهری و روستایی با ۵۶۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در هفته دولت در این استان بهره‌برداری و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

سید ابراهیم علوی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه‌ها شامل آب‌رسانی، برق‌رسانی و اجرای خطوط انتقال، حفر چاه، حصارکشی و محوطه‌سازی چاه، اصلاح شبکه ، ساخت مخزن ذخیره ،آب شیرین کن و توسعه جایگاه‌های برداشت آب می‌شود.
وی اضافه کرد: از این تعداد ۱۱ پروژه با اعتبار ۹۲میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی هشت پروژه جدید نیز با ۴۷۶ میلیارد ریال آغاز می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: این پروژه‌ها در شهرستان‌های بجستان، فریمان، کاشمر، تربت حیدریه، چناران، صالح آباد، گناباد، تربت جام، زاوه، داورزن، نیشابور و خواف افتتاح و یا عملیاتی می شود.
علوی افزود: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری این استان زیرپوشش خدمات آب‌رسانی هستند و آب مورد نیاز ۷۰۳ هزار و ۵۰۶ مشترک در ۷۶ شهر توسط این شرکت تامین می‌شود.
وی ادامه داد: طول خطوط انتقال آب شهرهای استان خراسان رضوی نیز هزار و ۶۷۲ کیلومتر و طول شبکه توزیع ۶ هزار و ۵۶۲ کیلومتر است.
او اضافه کرد: منابع تولید آب نیز از ۴۴۷ حلقه چاه در سال ۹۲ به ۴۸۳ حلقه در سال جاری افزایش یافته‌ است.
شرکت آب و فاضلاب استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در ۷۲ شهر و دو هزار و ۴۰۰ روستای این استان، سه میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک را زیرپوشش خدمات خود دارد و به تمام شهرهای استان به جز مشهد خدمت‌رسانی می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha