۲۸ طرح عمرانی در کردستان به بهره‌برداری رسید

سنندج - ایرنا - همزمان با هفته دولت، ۲۸ طرح عمرانی با ۴۸۲ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال اعتبار سرمایه گذاری شده در شهرستان‌های قروه، بیجار و بانه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان پنج طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی با ۷۸ میلیارد ریال اعتبار در قروه بهره‌برداری شد.

طرح ها شامل گازرسانی به یک واحد صنعتی با ۲ میلیارد ریال اعتبار، طرح هادی روستای سنگین آباد با هزینه کرد ۱۰ میلیارد ریالی بنیاد مسکن و دهیاری، گلخانه سبزی و صیفی روستای وینسار با ظرفیت تولید ۱۲۰ تن و اعتبار ۲۲ میلیارد ریال و بهره برداری از سردخانه بالای صفر درجه به ظرفیت ۸۰۰ تن با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد ریال بود که با حضور خالد جعفری به بهره‌برداری رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در مراسم بهره برداری از این طرح ها گفت: ۳۸۴ پروژه در قالب ۱۱۲ طرح در بخش اقتصادی به مناسبت هفته دولت در این استان افتتاح می‌شود.

خالد جعفری اضافه کرد: برای طرح‌های قابل افتتاح  بخش اقتصادی استان در هفته دولت ۴۱۷ میلیارد تومان از منابع مختلف هزینه شده است.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به اینکه افتتاح پروژه های اقتصادی امروز از شهرستان قروه آغاز شد، افزود: با افتتاح  این طرح ها برای یک  هزار و ۶۱ نفر شغل  ایجاد و برای یک هزار و ۶۲۰ نفر هم شغل تثبیت می‌شود.  

وی یکی از طرح‌های مهم شهرستان قروه را اجرای فاز توسعه‌ معدن طلای ساریگونی با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی کرد و یادآور شد: حدود ۳۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری برای فاز توسعه این معدن توسط سرمایه‌گذار خارجی آن انجام شده و برای ۲۰۰ نفر هم اشتغال جدید ایجاد شده است.

فرماندار قروه هم در مراسم بهره برداری از این طرح ها اظهار داشت: همزمان با هفته دولت ۴۷ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی در این شهرستان بهره برداری می‌شود.

حسین الماسی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها را ۷۶۶ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: از این تعداد، ۱۷ طرح در بخش کشاورزی با ۳۸۹ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال اعتبار است.

وی یکی دیگر از طرح‌های مهم را در بخش بنیاد مسکن و اجرای طرح هادی روستایی اعلام کرد و افزود: برای اجرای طرح‌های این بخش ۳۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و در بخش راهداری هم ۷۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

الماسی تاکید کرد: در بخش منابع طبیعی و احداث بندهای خاکی، سه بند خاکی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال و جایگاه عرضه سوخت نیز با ۷۰ میلیارد ریال هزینه و اشتغال ۶ نفر افتتاح خواهد شد.

پنج طرح اشتغالزایی و عمرانی در بانه به بهره برداری رسید

همزمان با آغاز هفته دولت در شهرستان بانه پروژه آسفالت روستای خواجه امیر، آغاز عملیات اجرای مدرسه ۶ کلاسه محله بوستان، افتتاح ۲ طرح صنعتی و اشتغالزایی و گازرسانی به روستای دروله به بهره برداری رسید.

رییس بنیاد مسکن بانه در آیین بهره برداری از پروژه راه روستای خواجه امیر گفت: این طرح به مساحت ۱۱ هزار متر مربع با صرف ۱۸ میلیارد انجام شده است.

بختیار خدری افزود: راه ۶ روستای بخش مرکزی از این مسیر می‌گذرد و برای تعریض جاده سه واحد مسکونی که در حریم جاده قرار داشت، تخریب شد.

سرپرست آموزش و پرورش بانه نیز در آیین آغاز عملیات اجرایی یک مدرسه ۶ کلاسه خیرساز گفت: اعتبار ساخت این مدرسه ۶ کلاسه محله بوستان که قابلیت ارتقا به ۹ کلاس دارد توسط یک خیر تامین شده است.

اقبال صالحی افزود: این مدرسه با زیر بنای ۸۵۰ متر مربع در ۲ طبقه و مساحت ۲ هزار ۳۵۰ متر مربع احداث می شود مه زمین آن با کاربری آموزشی توسط شهرداری بانه اهدا شده است.

رییس صنعت، معدن و تجارت بانه هم در آیین افتتاح ۲ واحد صنعتی در شهرک صنعتی گفت: واحد تولید نایلون و نایلکس تجزیه پذیر با سرمایه گذاری ۶۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۹ نفر به صورت مستقیم و ۱۵ نفر غیر مستقیم امروز به بهره برداری رسید.

بایزید حسینی تاکید کرد: ۱۳ میلیارد ریال از اعتبارات این پروژه از محل تسهیلات اشتغالزایی و مابقی توسط سرمایه گذار تامین شده و سالانه سه یک هزار و ۶۰ تن انواع نایلون و نایلکس تجزیه پذیر در آن تولید می‌شود.

وی اظهار داشت: واحد تولید فنس های قدرتی تار و پود با ظرفیت اشنغالزایی مستقیم ۶ نفر و غیر مستقیم ۱۵ نفر نیز در زمینی به مساحت یک هزار ۶۰۰ متر مربع و اعتبار ۲۵ میلیارد ریال احداث و به بهره برداری رسید.

کمال رضایی رییس شرکت گاز رسانی شهرستان بانه نیز در مراسم بهره برداری از پروژه گازرسانی به روستای دروله با اشاره به صعب العبور بودن منطقه گفت: برای اجرای این پروژه هشت هزار متر شبکه لوله گذاری انجام شد و ۱۸ خانوار ساکن با هزینه کرد پنج میلیارد ریال از نعمت گاز برخوردار شدند.

۱۸ طرح اشتغالزایی در بیجار به بهره‌برداری رسید

مدیر جهاد کشاورزی بیجار روز شنبه در آیین بهره برداری از طرح‌های هفته دولت اظهار داشت: ۱۸ پروژه بخش کشاورزی با اعتبار ۳۱۷ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال در این شهرستان با حضور مسوولین و مردم به بهره‌برداری رسید.

قمری افزود: با بهره برداری از این طرح‌ها، ۳۵۱ نفر از جوانان بیجاری در بخش کشاورزی و در قالب اجرای سیستم نوین آبیاری، ساخت جایگاه و خرید گوسفند، بره و گوساله صاحب شغل ثابت و درآمد شدند.

وی یادآور شد: امروز و در راستای تغییر روش آبیاری اراضی کشاورزی، صرفه جویی و بهینه مصرف کردن آب و بهره برداری بیشتر از کشت محصولات، ۶ پروژه اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در روستاهای نوبهار، گوجه کند، چشمه کاظم، قمچقای، چشمه جانقلی و شیرکش سفلی با تثبیت شغل ۶ نفر و اعتبار ۲ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

قمری تاکید کرد: با احداث ۱۰ طرح ساخت جایگاه دام و خرید گوسفند، بره و گاو در روستاهای باباکرم، گلبلاغ، کلوچه، مغانلو، جبرییل، قرخلر، جعفرآباد، محمدآباد علی اکبرخان با اشتغالزایی ۲۴ نفر، ۱۶ میلیارد و ۸۷ میلیون ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین مناطق شهرستان بیجار در روستای قاضی قوشچی مستعد پرورش گل محمدی است که با ایجاد و ساخت کارخانه فرآوری و بسته بندی می‌توان در تولید غنچه، گل و گلاب رونق اقتصادی و اشتغال برای جوانان ایجاد کرد، گفت: با کشت گل محمدی در اراضی این روستا و صرف ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار، برای ۲ نفر اشتغالزایی شد.

قمری تاکید کرد: یکی از پروژه‌های دیگر شهرستان، تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی با اعتباری بیش از ۲۹۸ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال و اشتغالزایی ۳۱۹ نفر است.

به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی ریبس جمهور و محمدجواد باهنر نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، از دوم تا هشتم شهریور هفته دولت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =