بیش از ۱۵۷ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه در کردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - رییس شورای هماهنگی بانک های کردستان گفت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۱۵۷ هزار و ۳۹۲ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به ارزش ۱۶ هزار و ۷۲۶ میلیارد ریال به متقاضیان توسط بانک‌های استان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، علی‌اشرف یوسفی قیاسی روز شنبه در نشست خبری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان به میزبانی خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز کردستان اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون در بخش صنعت و بازرگانی، ۱۵۵ هزار و ۹۶۱ فقره تسهیلات به ارزش ۴۵ هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال پرداخت شد.

وی اضافه کرد: در زمینه خوداشتغالی نیز به متقاصیان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان نیز، ۶ هزار و ۴۵۳ فقره تسهیلات به ارزش ۲ هزار و ۸۳۴ میلیارد ریال پرداخت شده است.

رییس شورای هماهنگی بانک‌های کردستان به اشاره به پرداخت ۱۰ هزار و ۴۶۳ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج در قالب ۲۸ هزار و ۴۶۸ فقره در این مدت، افزود: در بخش مشاغل آسیب‌دیده از کرونا هم ۲ هزار و ۹۳۳ فقره تسهیلات به ارزش ۳۱۴ میلیارد ریال پرداخت شده که عملکرد خوبی است.

یوسفی به حمایت از زندانیان جرایم غیرعمد استان با پرداخت تسهیلات چهار درصد اشاره کرد و اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون، هشت هزار و ۸۱ فقره تسهیلات به ارزش یک هزار و ۲۲۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی به کمک ۱۷۸ میلیارد ریالی بانک‌های استان به اقشار آسیب‌پذیر از کرونا اشاره کرد و گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون، پنج هزار بسته کمکی معیشتی، یک هزار و ۲۰۰ بسته مواد خوراکی به اقشار ضعیف و کم‌درآمد کمک شده است.

رییس شورای هماهنگی بانک‌های کردستان یادآور شد: از ابتدای سال گذشته ۱۳ مدرسه توسط بانک‌های استان ساخته شده و بانک ملی با احداث ۹ مدرسه در این زمینه پیشتاز بوده و دهمین مدرسه توسط این بانک در حال ساخت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها