۲۶۲ طرح آماده افتتاح چهارمحال و بختیاری در آیینه عمکرد دولت

شهرکرد- ایرنا- دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را برای رشد و آبادانی کشور و به ویژه در استان‌های کمتربرخوردار به کار گرفته است و رهاورد آن شکل‌گیری تحولاتی در زیرساخت‌های توسعه‌ای استان چهارمحال و بختیاری از جمله افتتاح ۲۶۲ طرح در هفته دولت امسال است.

به گزارش ایرنا، هفته دولت ۱۳۹۹ آخرین هفته‌ای است که دولت تدبیر و امید سکان مدیریت اجرایی کشور را بر عهده دارد و اکنون با گذشت هفت سال از عمر این دولت، می‌طلبد تا اقدامات، دستاوردها و فعالیت‌هایی که با تلاش دولتمردان رقم خورده است به نحو شایسته‌ای اطلاع‌رسانی شود تا در کنار مشکلات و چالش‌هایی که به سبب تحریم‌های ظالمانه بر کشور تحمیل شده، روزنه‌های امید را در دل ملت همیشه همراه روشن نگاه داشت.

اگر چه در طول این سال‌ها با تشدید تحریم‌های ظالمانه آمریکا موانع و چالش‌های بسیاری فراروی تحقق کامل اهداف و برنامه‌های دولت تدبیر و امید شکل گرفت اما دولت با تمام ظرفیت‌های موجود و مهمتر از آن با همراهی مردم نگذاشت این مشکلات مانع، تداوم پیمودن مسیر اعتلا شود و می‌کوشد در فرصت محدود باقی مانده نیز با پشتوانه مردم و هم‌افزایی دیگر قوا آنطور که شایسته ملت بزرگ ایران است در خدمت به مردم پیشرو باشد و مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه را بی‌اثر کند.

اما جدای از خدمات دولت در موضوعات کلان داخلی و خارجی، تلاش دولت در مناطق کمتربرخوردار کشور از جمله استان چهارمحال و بختیاری نیز قابل توجه است.

طرح‌های مهمی در بخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی، گردشگری، زیرساخت‌های برق، گاز، آب و فاضلاب، مسکن، راه، طرح‌های آموزشی و محرومیت‌زدایی از مناطق روستایی و عشایری در این استان شکل گرفته است.

افتتاح ۳ هزار و ۱۴۶ طرح در دولت تدبیر و امید

از ابتدای دولت یازدهم تا هفته دولت امسال سه هزار و ۱۴۶ طرح با اعتبار چهار هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره‎برداری رسیده است.

معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری در همین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: ۸۸ طرح در دهه فجر سال ۱۳۹۲ و در سال ۱۳۹۳ با تلاش دولت ۲۸۴ طرح به بهره‌برداری رسید و در سال ۱۳۹۴ در مجموع ۳۶۲ طرح و در سال ۱۳۹۵ افتتاح ۴۱۴ طرح عمرانی، اقتصادی، آموزشی و زیربنایی در استان انجام شد.

مجید نظری افزود: در سال ۱۳۹۶ نیز در هفته دولت ۳۳۲ طرح و در دهه فجر ۲۸۰ طرح در استان به بهره‌برداری رسید.

وی همچنین به افتتاح ۲۴۳ طرح در استان در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و گفت: در دهه فجر همین سال نیز ۳۴۶ طرح بهره‌برداری شد.

معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: در هفته دولت سال ۱۳۹۸ نیز ۲۶۸ طرح و در دهه فجر همین سال ۲۶۱ طرح در استان افتتاح شد که حاکی از رشد طرح‌های افتتاحی در استان نسبت به سال‌های گذشته آن دارد.

نظری به طرح‌های افتتاح شده در استان طی سفرهای مقامات ارشد کشور نیز اشاره کرد و گفت: خرداد سال ۱۳۹۴ طی سفر اول معاون اول رییس جمهوری به استان ۱۷ طرح با اعتباری افزون بر ۳۶ میلیارد تومان و در سفر دوم اسحاق جهانگیری به استان در آبان سال ۱۳۹۵، سه طرح بزرگ صنعتی با سرمایه‌گذاری ۹۶۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از ۲۶۲ طرح در هفته دولت

معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری، همچنین از آماده شدن ۲۶۲ طرح با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان برای هفته دولت امسال خبر داد و گفت: ۱۱ طرح در شهرستان اردل، ۲۷ طرح در شهرستان بروجن، ۱۸ طرح در شهرستان بن، ۱۸ طرح در شهرستان خانمیرزا، ۱۲ طرح در سامان، ۶۰ طرح در شهرستان شهرکرد، ۱۹ طرح در شهرستان فارسان، ۲۷ طرح در شهرستان کوهرنگ، ۱۸ طرح در شهرستان کیار، ۳۵ طرح در شهرستان لردگان و۱۷ طرح در سطح استانی قرار دارد.

نظری تصریح کرد: همچنین از مجموع ۲۶۲ طرح، ۱۵ طرح فرهنگی، یک طرح گردشگری، ۱۴ طرح آموزشی، ۱۳ طرح صنعتی، پنج طرح دامپروری، ۱۸۲ طرح زیرساختی، ۲ طرح مسکونی، ۲۲ طرح کشاورزی، سه طرح بهداشتی، درمانی و چهار طرح خدماتی است.

به گفته وی، بهره‎برداری از طرح‌های هفته دولت امسال، برای ۴۴۸ نفر اشتغالزایی می‌کند.

معاون امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: طرح‌های آماده افتتاح استان از سوی هشت شهرداری، ۳۹ دهیاری و ۱۵ دستگاه اجرایی شامل شهرک‌های صنعتی، صنعت، معدن و تجارت، نوسازی و تجهیز مدارس، شرکت توزیع نیروی برق، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جهاد کشاورزی، دانشگاه شهرکرد، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، منابع طبیعی، ارتباطات زیرساخت، دانشگاه علوم پزشکی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره‌کل امور عشایر استان احداث شده است.

نظری خاطر نشان کرد: در هفته دولت امسال عملیات اجرایی ۸۶ طرح با اعتباری بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان از سوی هفت شهرداری، ۹ دهیاری و دستگاه‌هایی نظیر شرکت شهرک‌های صنعتی، شرکت توزیع نیروی برق، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، دانشگاه شهرکرد، حمل و نقل و راهداری جاده‌ای و منابع طبیعی آغاز می‎شود.

چراغ روشن خدمات‌رسانی به مردم با افتتاح ۸۳ طرح توزیع نیروی برق

بیشترین طرح‌های قابل افتتاح در هفته دولت امسال متعلق به شرکت توزیع نیروی برق با ۸۳ طرح است.

هم اینک ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و بیش از ۹۵ درصد جمعیت روستایی در ۷۳۹ روستای چهارمحال و بختیاری از امکانات برق پایدار برخوردار هستند که بخش قابل توجهی از این خدمات در دولت تدبیر و امید ایجاد شده است.

از سال ۱۳۹۲ تاکنون یک هزار میلیارد تومان در حوزه برق این استان سرمایه‌گذاری شده که ۶۰۶ میلیارد تومان از این مبلغ تاکنون بهره‎برداری شده و با تلاش مسئولان امید است تمامی طرح‌های این حوزه تا پایان دولت دوازدهم تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری در خصوص طرح‌های هفته دولت این استان اظهار داشت: همزمان با هفته دولت ۸۳ طرح برق‌رسانی در مناطق شهری و روستایی استان با سرمایه‌گذاری۱۶۱ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

مجید فرهزاد، برق‌رسانی به روستاها را از مهمترین این طرح‌ها اعلام کرد و گفت: چراغ روستاهای خلیل‌آباد خاکی شهرستان شهرکرد، روستاهای چشمه‌نازی، سربیشه و منطقه لبد بازفت در شهرستان کوهرنگ در هفته دولت روشن می‌شود.

وی تصریح کرد: برق‌رسانی به محله ۳۸ منظریه شهرکرد و فاز دوم ۲۴ واحدی بنیاد مسکن شهر گهرو از دیگر طرح‌های مهم قابل افتتاح این شرکت در هفته دولت امسال است.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری، احداث شبکه روستایی معابر، تبدیل سیم به کابل، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌ها و رفع افت ولتاژ، رفع حریم و تامین برق مشترکین جدید شهری و روستایی از دیگر طرح‌های افتتاحی این شرکت در هفته دولت امسال به شمار می‌رود.

فرهزاد خاطر نشان کرد: تامین روشنایی در معابر آلونی، شهرک ابوذر و مناطقی از شهرستانهای اردل و بروحن، رفع افت ولتاژ در روستاهای مشکدوزان، چوبین، راستاب، فانی‌آباد، گردوی سفلی، ده ترکان و شهر کاج از جمله این طرح‌ها است.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ۴۰ طرح برق‌رسانی به ارزش ۸۱ میلیارد ریال در استان همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: بهره‎برداری از این طرح‌ها نقش مهمی در پایداری شبکه‌ها، توسعه زیرساخت‌ها و خدمات‌رسانی به مشترکین دارد.

۴۴ طرح، سهم جهاد کشاورزی از طرح‌های هفته دولت

سازمان جهاد کشاورزی استان دومین دستگاهی است که پس از شرکت برق با ۴۴ طرح بیشترین طرح‌های قابل افتتاح هفته دولت امسال را به خود اختصاص داده است.

ذبیح‌الله غریب در همین خصوص با اشاره به بهره‌برداری و کلنگ‌زنی۴۶ پروژه بخش کشاورزی با ۳۵۳ میلیارد ریال اعتبار اظهار داشت: از این تعداد ۴۴ پروژه بهره‌برداری و ۲ پروژه کلنگ‌زنی است.

غریب تصریح کرد: در هفته دولت از این تعداد ۴۴ پروژه با ۳۳۸ میلیارد ریال اعتبار دولتی و بانکی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی، تعداد طرح‌های قابل افتتاح در هفته دولت در شهرستان بروجن را هفت طرح، در شهرکرد هفت طرح، فارسان هفت طرح، لردگان ۲ طرح ، اردل ۲ طرح ، کوهرنگ سه طرح، کیار پنج طرح، سامان سه طرح، بن سه طرح و خانمیرزا ۶ طرح عنوان و بیان کرد:  این طرح‌ها در سه بخش آب و خاک و امور فنی و مهندسی با ۳۴ پروژه، بهبود تولیدات گیاهی با پنج طرح و تولیدات دامی با پنج طرح است.

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری میزان اشتغال این طرح‌ها را به صورت مستقیم و غیرمستقیم ۸۳۷ نفر دانست و خاطر نشان کرد: ۱۱۱ روستا و ۲ هزار و ۷۰۵ خانوار از این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.

غریب، افتتاح ۲۰۰ هکتار سیستم آبیاری نوین در روستای مصطفی‌آباد، ۱۳۱ هکتار سیستم نوین آبیاری در بن، گلخانه هشت هزار متری در خانمیرزا، گلخانه روستای معموله شهرستان بروجن، تامین آب و اجرای شبکه آبیاری در شهرستان اردل، ۱۲۷ هکتار آبیاری تحت فشار در شلمزار شهرستان کیار را از جمله طرح‌ها شاخص قابل بهره‌برداری برشمرد.

بهره‌برداری از ۱۳ طرح تولیدی با اشتغال ۹۴ نفر

سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز ۱۳ طرح قابل افتتاح در هفته دولت امسال دارد.

رییس سازمان به مهمترین این طرح‌ها اشاره کرد و گفت: افتتاح یک واحد داروسازی، تولید ترشیجات، افتتاح کارخانه تولید پودرسوخاری، عطر و ادکلن، ساخت مبلمان، بسته‌بندی میوه و سبزیجات، بطری‌سازی، انواع کیک و پیراشکی، تولید سنگ‌های مصنوعی، تولید رشته غذایی و کارگاه فرم‌دهی فلزات از جمله این طرح‌ها است.

سجاد رستمی افزود: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری ۲۴ میلیارد تومان در ۶ شهرستان شهرکرد، سامان، بروجن، فارسان، کیار و لردگان بهره‌برداری می‌شود.

به گفته وی، این طرح‌ها برای ۹۴ نفراشتغالزایی کرده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری نیز از افتتاح سه طرح از سوی این شرکت خبر داد و گفت: استحصال پساب تصفیه‌خانه بروجن، عملیات زیرسازی و آسفالت فاز ۳ شهرک صنعتی شهرکرد و شهرک صنعتی کوهرنگ و اجرای فیبرنوری شهرک صنعتی فرادنبه از جمله این طرح‌ها است.

حمیدرضا فلاح افزود: ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح‌ها سرمایه‌گذاری شده است.

اجرای ۱۵ طرح از سوی بنیاد مسکن استان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با هفته دولت ۱۵ طرح با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حوزه بنیاد مسکن استان افتتاح می‌شود.

سهراب رئیسی افزود: از مجموع این اعتبارات، ۱۲ طرح هادی روستایی با اعتبار هفت میلیارد و ۳۱۸ میلیون تومان در روستاهای استان بهره‌برداری می‎شود.

وی تصریح کرد: اجرای طرح هادی در روستاهای نصیرآباد، دهناش و سیف‌آباد شهرستان کوهرنگ، روستای دوپلان شهرستان کیار، روستای دستگرد شهرستان شهرکرد، روستای قراقوش سامان، روستاهای حسین‌آباد، میان‌آب، شش بهره میانه و شهرک فجر لردگان، روستای مرادان شهرستان خانمیرزا و روستای امیدآباد سراب شهرستان فارسان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری افزود: از دیگر طرح‌های این نهاد پروژه مسکونی ۵۴ واحدی منظریه شهرکرد با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان و پروژه مسکونی ۲۲ واحدی لردگان با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است که در هفته دولت واگذار می‌شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: افتتاح نمادین یک واحد مقاوم‌سازی شده که ۵۸ هزارمین واحد مقاوم‌سازی شده استان است از دیگر این طرح‌ها به شمار می‌رود که برای این ۵۸ هزار واحد ۶۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

 ۱۵ طرح آموزشی در استان بهره‌برداری می‌شود

طرح‌های هفته دولت استان از طرح‌های آموزشی نیز بی‌بهره نیست و ۱۵ طرح به ویژه در مناطق روستایی و محروم استان آماده افتتاح شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری در همین خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: افتتاح مدرسه خیری ده‌کهنه هلوسعد، مدرسه خیری شیخ محمود اردل، مدرسه خیری کریم‌آباد، مدرسه آموزشی لیمه، مدرسه آموزشی خسروآباد، مدرسه خیری مهدی آباد و محمدآباد کوهرنگ، مدرسه خیری سرتنگ محمودی و مدرسه خیری شاه نجف لردگان از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.

حمیدرضا براتی افزود: مجتمع آموزشی الهیه بروجن، نمازخانه خیری شهید نادری بن، خوابگاه ورزشی شهدای شهرکرد، مرکز آموزشی جلوه‌حق فارسان و مقاوم‌سازی مرکز آموزشی منجرمویی از دیگر طرح‌های آموزشی قابل افتتاح استان در هفته دولت امسال است.

وی خاطر نشان کرد: برای بهره‌برداری از این طرح‌ها با سه نوع کاربری ۱۹ میلیارد تومان هزینه شده است.

مشارکت هشت شهرداری و ۲۹ دهیاری در طرح‌های هفته دولت استان

مدیرکل دفتر فنی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز به مهمترین طرح‌های قابل بهره‌برداری شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان در هفته دولت اشاره کرد و گفت: افتتاح ایستگاه آتش‌نشانی، اجرای آسفالت معابر و روشنایی، افتتاح معابر عمومی مجتمع بین‌راهی، زیباسازی میدان، اجرای جدول و افتتاح پارک محله‌ای، احداث خیابان و بهسازی معابر شهری از جمله این طرح‌ها در شهرهای سورشجان، طاقانک، فرخشهر، هارونی، منج، نقنه و وردنجان است.

احسان امانی افزود: ۳۰ طرح نیز در مناطق روستایی چهار شهرستان شهرکرد، اردل، لردگان و کوهرنگ در هفته دولت به بهره‌برداری می‎رسد که شامل آسفالت معابر، احداث جوی و جدول، پارک روستا، سنگ فرش معابر روستایی و زیرسازی معابر است.

وی به طرح‌های قابل افتتاح دیگر دستگاه‌های اجرایی استان نیز اشاره کرد و گفت: احداث سازه‌های سنگی ملاتی، ساحل‌سازی و احداث سد خاکی از سوی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری، مسیر فیبرنوری کوشکی- مالخلیفه از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، بهره‌برداری از ۱۴ گلزار شهدا در مناطق مختلف استان، روکش آسفالت و بهسازی محورها از سوی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، جایگاه عرضه سوخت مجتمع بین‌راهی و افتتاح ۲ خانه بهداشت «بادره» و «تومانک» و مرکز جامع سلامت شبانه‌روزی بازفت از جمله این طرح‌ها به شمار می‌رود.

آغاز عملیات اجرایی چهار طرح راهسازی در استان

در این میان از مهمترین طرح‌هایی که عملیات اجرایی آن به صورت رسمی از هفته دولت امسال آغاز می‎شود، چهار طرح راهسازی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به این طرح‌ها اظهار داشت: احداث باند دوم شهرکرد- کیان- طاقانک- شمس‎آباد با ۱۴ کیلومتر طول و ۴۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از مهمترین این طرح‌ها به شمار می‌رود.

حسینعلی مقصودی افزود: احداث باند دوم محور بلداجی به سه راهی گندمان به طول ۱۲ کیلومتر از دیگر طرح‌های مهم راهسازی استان است که برای اجرای آن ۳۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.

وی خاطر نشان کرد: احداث باند دوم کوشکی– پل قره به طول ۸ کیلومتر و اختصاص ۲۹ میلیارد تومان و احداث پل کره‌بس ۲ با اختصاص اعتبار ۹۸ میلیارد تومان از دیگر طرح‌هایی است که عملیات اجرایی آن از هفته دولت امسال آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا، دوم تا هشتم شهریور به مناسبت سالروز شهادت محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =