خشم رژیم صهیونیستی از عدم همراهی اروپا با آمریکا برای بازگشت تحریم‌های ایران
دیدار«گیلاد عردان»، نماینده رژیم صهیونیستی با مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا

تهران-ایرنا-«گیلاد عردان»، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد جمعه شب با عصبانت نسبت به مخالفت کشورهای اروپایی با مکانیزم ماشه و بازگشت تحریم‌ها علیه ایران خواستار توقف حمایت کشورهای اروپایی از تهران شد.

به گزارش ایرنا، عردان جمعه شب در حساب توئیتری نوشت: اتحادیه اروپا باید از حمایت ایران دست بردارد. اسرائیل، قاطعانه در کنار ایالات متحده ایستاده است و تمام آنچه در توان دارد برای کمک به واشنگتن برای متوقف کردن فعالیت‌ها و برنامه‌های خرابکارانه ایران انجام خواهد داد.

وی با اعلام خبر دیدارش با «مایک پامپئو»، وزیر امورخارجه، «کلی کرافت»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد و «برایان هوک»، نماینده مستعفی دولت ترامپ در امور ایران افزود: در این دیدار تأکید کردم، اسرائیل کاملاً از اقدام آمریکا برای بازگرداندن خودکار تحریم‌ها علیه ایران حمایت می‌کند. هرگز اجازه نمی‌دهیم امریکا تنها بماند به ویژه زمانی که سایر کشورها به ایران کمک می‌کنند.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا عصر پنجشنبه به وقت محلی به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک رفت تا در دیدار با «دیجانی» سفیر و نماینده دائم اندونزی در سازمان ملل که ریاست دوره‌ای شورای امنیت را برعهده دارد، درخواست دولت «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا را برای بازگرداندن تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران ارائه دهد.

در این دیدار که «برایان هوک» نماینده مستعفی آمریکا در امور ایران، وزیر خارجه ترامپ را همراهی کرد، پمپئو نامه‌ای را با امضای «کلی کرافت» نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد ارائه داد که در آن اعلام شده است ایران به تعهدات برجامی خود عمل نکرده و همچنین ممنوعیت تسلیحاتی را نقض کرده است.

دقایقی بعد سه کشور اروپایی عضو برجام با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که از اقدام آمریکا برای به کارگیری مکانیسم ماشه علیه ایران حمایت نمی‌کنند. آن‌ها با اشاره به ضرورت حفظ فرآیندها و سازوکارها که اساس چندجانبه‌گرایی است، تصریح کردند: ‌ ما از تمام اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌خواهیم تا از هر اقدامی که باعث تعمیق اختلافات در شورا می‌شود و یا پیامدهای منفی جدی در پی دارد پرهیز کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =