اعتراض هزاران یمنی علیه عادی‌سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی
تظاهرات یمنی ها علیه عادی‌سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی در شهر تعز یمن

تهران-ایرنا-هزاران تن از ساکنان شهر تعز در جنوب یمن روز جمعه به اعلام عادی‌سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی اعتراض کرده و به خیابان‌ها آمده‌اند.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری "المیادین"، شرکت‌کنندگان در این تجمع گسترده شعارهایی در حمایت از ملت فلسطین داده و قدس را موضوع اصلی و محوری امت اسلام دانستند.

معترضان یمنی هرگونه رها کردن مسأله فلسطین و عادی‌سازی روابط با اسرائیل را خیانت بزرگ نامیده و تأکید کردند که فلسطین نه تنها مسأله کشورهای عربی بلکه آرمان تمام ملل اسلامی است.

معترضان شعار" من یمنی فلسطینی نیز هستم، با جان و خونم فدای فلسطین و مسجد الاقصی می‌شوم، حمایت خود را از آرمان ملت فلسطی نشان دادند.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

مقام‌های اماراتی مدعی شده‌اند، این پیمان صلح برای جلوگیری از طرح الحاق کرانه باختری به دیگر سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل صورت گرفته است، اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی لغو این طرح را رد کرده و تنها گفته که این طرح به تأخیر افتاده است.

نتانیاهو با بیان اینکه طرح «گسترش حاکمیت اسرائیل بر بخش‌هایی از کرانه باختری» هنوز مطرح است، اعلام کرد: اسرائیل این طرح را به تأخیر انداخته و آن را لغو نکرده است.

خیانت امارات برای علنی شدن روابط با رژیم صهیونیستی محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی و غیر فلسطینی را به دنبال داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =