خطیب زاده: خبرنگاران سربازان صلح هستند

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه، خبرنگاران را سربازان صلح دانست و گفت: خبرنگاران و خانواده هایشان در منطقه از قربانیان ترور سازمان یافته و کور هستند که ریشه آن را باید در رژیم صهیونیستی جستجو کرد.

به گزارش ایرنا،  سعید خطیب زاده روز جمعه در همایش وبینار بین المللی خبرنگاران قربانی ترور غرب آسیا، اظهار داشت: خبرنگاران بدون شک بیش از همه در این دنیای افراطی‌گری زحمت می کشند و در خط مقدم قرار دارند.
وی ادامه داد: خبرنگاران سربازان صلح هستند که دانش افزایی می کنند تا بتوانند اطلاعات و اخبار را به اطلاع مردم برسانند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه خبرنگاران و خانواده‌های آنان از قربانیان ترورهای سازمان یافته، کور و وارداتی هستند، خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ سال است که منطقه غرب آسیا و خاورمیانه دچار این پدیده شوم شده است که ریشه اصلی آن را باید در رژیم صهیونیستی جستجو کرد.
خطیب زاده با بیان اینکه آمریکا و برخی متحدانش ظلم و تعدی و جنگ‌های بی‌پایان را در منطقه آغاز کرده‌اند، گفت: جمهوری اسلامی ایران با شناخت این معضل، قطعنامه ای در سازمان ملل به نام "جهان علیه خشونت" پیشنهاد کرد که این قطعنامه به تصویب رسید و نشان داد جمهوری اسلامی با چه دقتی ریشه بسیاری از مشکلات را دیده است.

وی با بیان اینکه این پیشنهاد قبل از آغاز جنگ سوریه و یمن به سازمان ملل ارائه شده بود، اضافه کرد: ما باید امنیت را بطور مشترک به دست بیاوریم چون از منطقه غرب آسیا گرفته تا سوریه و لبنان این وضعیت حاکم است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان محور و ایجاد کننده تامین امنیت در منطقه آمادگی دارد به حل این مشکل را در منطقه کمک کند.
خطیب زاده تصریح کرد: در این راستا دولت روحانی درباره معضل خشونت، جهان علیه خشونت را مطرح کرد که مورد قبول سازمان ملل واقع شده است.

وی تاکید کرد: صلح با جنگ به دست نمی آید و همچنین صلح با خشونت همخوانی ندارد؛ جمهوری اسلامی ایران برای تحقق صلح در منطقه و کشورهای همسایه بسیار تلاش می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه در پایان سخنانش بهترین ها را برای خبرنگاران در دنیای جدید آرزو کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha