برگزاری آیین مجازی شیرخوارگان حسینی در شیراز

شیراز-ایرنا- امسال با توجه به همه گیری کرونا و تاکید ستاد ملی و استانی مبارزه با این بیماری آیین شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر شاهچراغ (ع) و سایر اماکن مذهبی استان فارس بصورت مجازی برگزار شد.

شاهرخ صبوری دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) در استان فارس روز جمعه در این باره به خبرنگاران گفت: با توجه به شیوع کرونا، مراسم همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم برای توسل حضرت علی اصغر (ع) به صورت مجازی برگزار شد.

صبوری  ادامه داد: همزمان با سراسر کشور مراسم شیرخوارگان حسینی در حرم حضرت شاهچراغ (ع) و دیگر حسینیه‌ها، تکایا و امامزادگان استان فارس به صورت مجازی برگزار شد.

او اضافه کرد: مراسم هم نوایی با حضرت رباب (س)، از طریق فضای مجازی پخش شد و هم زمان مادران و اهالی استان فارس با روی دست گرفتن فرزندان شیرخوارشان در منزل خود در جای جای این استان، با این عزاداری مجازی هم نوا شدند.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) در استان فارس بیان کرد: مراسم شیرخوارگان حسینی هر سال در ۶۰۰ نقطه استان فارس برگزار می‌شد که در بزرگترین همایش، در حرم شاهچراغ (ع)، مادران با سبزپوش کردن نوزادان خود در این آیین شریک می‌شدند.

وی با بیان اینکه فارس در برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در سطح کشور طی هفت  سال متوالی از لحاظ کمی و کیفی مقام نخست را کسب کرده  ادامه داد: امسال طرح پویش نذر شیر مادر از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده و از مادران داری شیرخوار زیر یکسال دعوت می‌شود شیر مازاد بر مصرف خود را به بانک شیر اهدا کنند تا در اختیار کودکان نیازمند به شیر قرار گیرد.

صبوری  در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم روضه خوانی و عزاداری امسال با شعار هرخانه یک حسینیه، افزود: برنامه همدلی و کمک مومنانه در قالب پویش دستان کوچک،  پویش همدلی و مواسات خانواده بزرگ شیرخوارگان حسینی برگزار می شود.

اخبار مرتبط