انجمن اسلامی چین درگذشت آیت الله تسخیری را تسلیت گفت

پکن- ایرنا- انجمن اسلامی چین، بالاترین نهاد مسلمانان این کشور با ارسال پیامی ارتحال «آیت الله محمد علی تسخیری»، رئیس شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا در این پیام که روز جمعه منتشر شد آمده است که آیت الله تسخیری در زمان حیات خویش منشا خدمات شایانی در روابط میان مسلمانان ایران و چین بودند.

آیت‌الله محمدعلی تسخیری رییس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام روز ۲۸ مرداد در سن ۷۶ سالگی در اثر عارضه قلبی درگذشت.

این شخصیت علمی و دینی کشور در سال ۱۳۲۳ خورشیدی در نجف اشرف در خانواده‌ای روحانی از خطه مازندران به دنیا آمد.

آیت‌الله تسخیری از چهره‌های شناخته علمی و فرهنگی جهان اسلام بود که همواره برای معرفی درست تشیع و ایجاد تفاهم و همدلی میان مسلمانان تلاش می‌کرد.

وی همچنین در مجمع فقه اسلامی در جده (وابسته سازمان کنفرانس اسلامی) از ۱۳۶۲ تاکنون به‌عنوان تنها نماینده رسمی تشیع امامی در تثبیت و ترویج مبانی فقهی و اصولی تشیع نقشی شایسته را بر عهده داشت.

تسخیری در ۲۰ سال گذشته ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونت بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری و دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب و نیز رییس هیات امنای مرکز مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب به عهده داشت.

بر اساس آمارهای رسمی چین دارای ۲۰ تا ۳۰ میلیون مسلمان است.

اخبار مرتبط

  • آیت الله تسخیری درگذشت

    آیت الله تسخیری درگذشت

    تهران- ایرنا- آیت الله محمدعلی تسخیری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مشاور…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =