عزاداری محرم با حفظ سلامت عزاداران برگزار می‌شود

اصفهان-ایرنا-امام جمعه نایین گفت: آیین‌های سوگواری محرم با حفظ سلامت عزاداران برگزار خواهد شد و عزاداران حسینی باید با رعایت موازین بهداشتی، ارادت خود را به بهترین وجه ممکن ابراز کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی سجادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر نایین در رواق فاطمیه امامزاده سلطان سیدعلی(ع) افزود: قیام امام حسین(ع) علیه فساد و ظلم حکومت یزید بخاطر این بود که به جهانیان درس فسادستیزی و آزادمردی بدهد و چون هدف قیام امام حسین(ع) هدفی الهی بود این قیام با گذشت ۱۴۰۰ سال ماندنی شد.

امام جمعه نایین افزود: قیام سیدالشهدا(ع) دو درس بزرگ دارد نخست درس جهاد، شهادت، ازخو گذشتگی و دوم، درس معرفت و الهی بودن است چنانکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند عرفه کربلای نظری و کربلا عرفه عملی است.

وی افزود: امروز هم مساجد باید در امور اجتماعی و رفع معضلات اقتصادی هر محل بیش از پیش ورود پیدا کنند و رزمایش مواسات یک نمونه از کارکردهای اجتماعی مساجد را نشان داد.

سجادی با محکوم کردن توافق امارات و اسراییل گفت: این یک تصمیم نابخردانه از سوی امارات بود  در حالی که این کشور نباید با طناب پوسیده رژیم صهیونیستی وارد چاه شود.

وی گفت: دشمنان اسلام با تمام قدرت به میدان آمدند و به دنبال یارگیری هستند اما نمی‌دانند روابط با ابوظبی و امارات نشان دهنده ضعف آنان است.

خظیب جمعه نایین از مردم خواست نذرهای ماه محرم را به سمت کمک مومنانه سوق دهند.
وی در ادامه با تبریک هفته دولت، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و اظهار امیدواری کرد: مسوولان و دولتمردان با الگوگیری از سیره و رفتار شهید رجایی به مردم خدمت کنند

سجادی گفت: یاد و نام امام حسین(ع) همواره باعث اتحاد و همدلی مردم و مسوولان در جامعه است و به فرموده امام راحل همین مجالس عزاداری باعث زنده شدن قیام عاشورا شده است.

امام جمعه نایین همچنین با اشاره به روز پزشک افزود: پزشکان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا خوش درخشیدند.
حجت‌الاسلام سجادی اظهار داشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک به مدافعان سلامت در مبارزه با این بیماری کمک می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =