امام جمعه هشترود: دشمنان درصدد تقابل عاشورا و سلامت هستند

مراغه - ایرنا - امام جمعه هشترود با بیان اینکه دشمنان در حال حاضر به دنبال تقابل عاشورا و سلامت هستند، افزود: عزاداران باید با رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم عزاداری حفظ سلامت مردم را در دستور کار قرار دهند.


حجت الاسلام والمسلمین علی رحیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه هشترود که با توجه به وضعیت زرد این شهرستان از نظر شیوع کرونا برگزار شد با بیان اینکه درک حقیقت عاشورا ‌از انحراف و ‌خرافه جلوگیری می‌کند، افزود : درک حقیقت پیام عاشورا رسالت اصلی حسینیان راستین است.

وی گفت: عزاداری محرم با حفظ سلامت عزاداران برگزار خواهد شد و باید عزاداری حسینی با رعایت موازین بهداشتی ارادت خود را در بهترین وجه ممکن ابراز کنند.
حجت الاسلام رحیمی با بیان اینکه عزاداری امام حسین(ع) و درک محرم زمینه ساز تعالی و رشد معنوی انسان است، گفت: نوحه سرایی ، عزاداری و روضه خوانی ماه محرم باید به دور از بدعت گذاری و خرافه گویی برگزار شود تا حقیقت معنای نهضت حسینی تداعی پیدا کند.

وی از مردم خواست: نذرهای ماه محرم را به سمت کمک مومنانه سوق دهند.
امام جمعه هشترود در ادامه با تبریک هفته دولت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت و اظهار امیدواری کرد: مسئولان و دولتمردان با الگوگیری از سیره و رفتار شهید رجایی به مردم خدمت کنند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =