امارات یک سامانه دفاعی از رژیم صهیونیستی خریداری می‌کند

تهران- ایرنا- روزنامه عبری زبان «اسرائیل هیوم» روز جمعه در گزارشی نوشت: امارات متحده عربی قصد دارد تا یک سامانه دفاعی برای مقابله با پهپادها خریداری کند.

به گزارش ایرنا به نقل از العربی الجدید، روزنامه اسرائیل هیوم نوشت: امارات متحده عربی از آغاز سال جاری و پیش از توافق میان ابوظبی و تل آویو، تمایل خود را برای خرید این سامانه دفاعی که در اسرائیل ساخته شده و به نام «لاهف اور» و « optidefense » شناخته می‌شود ابراز کرده است.

رژیم صهیونیستی مدعی است که این سامانه توانسته است، بالن‌های آتش‌زا و پهپادها را در خط مرزی با نوار غزه رهگیری و سرنگون کند.

این در حالی است که بنابر اعتراف صهیونیست‌ها طی روزهای گذشته ده‌ها آتش‌سوزی در سرزمین‌های اشغالی به دلیل ارسال بالن‌های آتش‌زا از غزه رخ داده است.

به نوشته اسرائیل هیوم، طرف‌هایی از امارات نزد شرکت‌های اسرائیلی سازنده و توسعه‌دهنده این نوع سامانه‌ها رفته و درباره امکان خرید و مجهز شدن به این سامانه‌های دفاعی رایزنی کردند.

از سوی دیگر شبکه «کان» رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب گزارش داد،  امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی در آستانه امضای نخستین یادداشت توافق عادی‌سازی هستند که در زمینه «امنیت داخلی» است و وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در حال هماهنگی برای آغاز مذاکرات در این خصوص است.

بنابر گزارش شبکه کان، «امیر اوحانا» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در این خصوص پیامی رسمی به «سیف بن زاید» همتای اماراتی خود در خصوص تسریع امضای الحاقیه همکاری در این زمینه ارسال کرده است.

این گزارش می‌افزاید، موضوع امنیت داخلی یکی از مهم‌ترین نکاتی بوده که امارات به آن تمایل نشان داده و این مسأله نشان می‌دهد امارات با خرسندی خواسته وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی را پذیرفته است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پنجشنبه گذشته در یک پیام توئیتری از آنچه «توافق تاریخی» اسرائیل و امارات برای عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه خواند، خبر داد.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز با انتشار پیامی در رسانه‌های اجتماعی، امضای توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با امارات را «یک گام تاریخی» خواند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.

ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند قبل از پایان یافتن دوره اول ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند.

ناظران، کارشناسان و ملت‌های مسلمان و عرب، توافق امارات با رژیم صهیونیستی را در جهت تامین منافع انتخاباتی ترامپ و منافع نتانیاهو و به مثابه فروبردن خنجری در قلب ملت فلسطین خوانده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =