۳۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83916559
۰ نفر

برچسب‌ها

بارندگی در خلخال ۱۶۶ برابر افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ رییس اداره هواشناسی خلخال گفت: میزان بارندگی‌های ۲ ماه تابستان امسال در مقایسه با حجم بارندگی تیر و مرداد سال گذشته ۱۶۶ برابر افزایش یافته است.

فرامرز فرض‌الله‌پور روز جمعه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که مجموع بارندگی‌های ۶۲ روز از تیر و مرداد پارسال در این شهر ۱.۲ میلیمتر بود در ۲ ماه تابستان امسال بیش از ۷۲ میلی‌متر باران در این منطقه باریده که این میزان در مقایسه با سطح بارندگی بلندمدت ۳۳ ساله خلخال نیز  بیش از ۷۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

او با بیان اینکه این حجم از بارندگی در فصل تابستان امسال در این شهر کم‌سابقه است، اظهارداشت: بارش باران شدید و رگباری هر چند موجب آبگرفتگی و جاری شدن سیل در معابر عمومی این شهر و طغیان رودخانه‌ها شده و خساراتی را به تاسیسات زیربنایی شهری ، واحدهای مسکونی و دامی روستایی و بخش کشاورزی وارد کرد ولی در مجموع بارندگی‌های تابستان امسال سرسبزی و وفور علوفه در مراتع و ییلاقات و نیز پرآبی رودخانه‌های فصلی شهرستان را به همراه داشته است.

فرض‌الله‌پور با بیان اینکه میانگین بارندگی سالانه خلخال ۳۶۶ میلیمتر است، گفت: در پنج ماه امسال بیش از ۲۷۴ میلیمتر برف و باران در خلخال باریده که این میزان در مقایسه با مجموع بارندگی پنج ماه اول سال گذشته که ۱۲۸.۵ میلیمتر بود، ۵۳ درصد افزایش دارد.

وی از ورود جبهه هوای سرد و مرطوب از اواخر شنبه آینده به این منطقه خبر داد و افزود: با ورود سامانه سرد و بارشی به خلخال ،بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق در بعد از ظهرها و در طول روزهای اول هفته آینده  پیش‌بینی می‌شود.

او گفت: با حاکمیت جو ناپایدار در منطقه ضمن بارش‌های پراکنده دمای هوای خلخال نیز که در گرم‌ترین زمان امروز به ۳۲ درجه رسید، ۱۰ درجه کاهش خواهد یافت.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =