دبیر: با این شرایط از کشتی توقع مدال در المپیک نداشته باشید

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کشتی با درخواست از ستاد مقابله با کرونا برای صدور مجوز جهت آغاز فعالیت‌ها و تمرینات کشتی گفت: با توجه به اینکه المپیک توکیو برگزار می‌شود با شرایط موجود از کشتی در المپیک توقع مدال و حتی یک مدال برنز را نباید داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، علیرضا دبیر روز جمعه در در گفت وگویی اظهار داشت: ویروس کرونا از دوران جنگ بدتر است و در جنگ حداقل آتش بس و پناهگاهی بود، اما الان هیچ کاری نمی‌توان کرد. کشتی را با ۴۶ هزار نفر تحویل گرفتیم، در حالی که در گذشته یک میلیون نفر کشتی گیر داشتیم. کرونا به طور حتم اثرش را طی ۳  سال گذشته خواهد گذاشت چرا که نوجوانانی که می‌خواستند این سالها وارد این رشته شوند با این وضعیت به آن روی نخواهند آورد.

وی افزود: کشتی زیرزمینی شده است و همه کشتی گیران خود تمرین می‌کنند. از ستاد مقابله با کرونا می‌خواهیم اجازه بدهند کشتی‌گیران تمرین کنند و ما نظارت کنیم. وقتی که مشخص نیست مسابقات جهانی برگزار می‌شود یا نمی‌شود چرا باید اردو برگزار کنیم. از سوی دیگر با برگزاری اردو شاید بتوانیم ۲۰ نفر را دعوت کنیم، پس بقیه نفرات مدعی باید چه کنند.

رییس فدراسیون کشتی عنوان کرد: برای برگزاری لیگ اصراری ندارم. مجمع به من رای داده که کشتی کشور را توسعه دهم. اولین هدفمان از برگزاری لیگ این هست که کشتی وارد خانه‌های مردم شود و در این وضعیت به آمادگی کشتی گیران کمک کند. از همه مهمتر معیشت کشتی‌گیران هست. در سال شاید ۶ نفر در کشتی آزاد و فرنگی در پیکارهای جهانی چند تا مدال بگیرند و پاداش دریافت کنند اما باقی کشت‌گیران اینگونه نیستند.

وی ادامه داد: وظیفه خود را انجام دادیم و الان منتظر ستاد مقابله با کرونا هستیم. آماده‌ایم در خانه کشتی با رعایت پروتکل‌ها یا حتی در فضای باز لیگ را برگزار کنیم. اکنون مسابقات کشتی‌ در روسیه، آمریکا، کره و ارمنستان شروع شده است. کشتی گیران ما هم به تنهایی تمرین می‌کنند و ما نمی‌توانیم نظارت کنیم اما وقتی مجوز بگیریم می‌توانیم به بهترین نحو این نظارت را انجام دهیم. با توجه به شرایط جامعه و باز بودن خیلی از کسب و کارها می توانیم مسابقات کشتی را هم برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اکنون تیم ملی فوتبال ۲ ماه در اردو بوده است. چرا وقتی کنفدراسیون فوتبال آسیا فشار می‌آورد، فوتبال برگزار خواهد شد اما کشتی خیر. با این وضعیت اگر قرار است المپیک برگزار شود روی کشتی حتی یک برنز هم حساب نکنید. دخل و خرج کشتی به هم نمی‌خورد و شاید من هم روزی از فدراسیون بروم.

رییس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: بازسازی خانه کشتی شهید ابراهیم هادی و توفیق جهانبخت را انجام دادیم و در این شرایط ۳۱ میلیارد بدهی گذشته را تسویه کردیم. وقتی خوابگاه ملی‌پوشان را در خانه کشتی شهید صدرزاده دیدم بغض کردم و اجازه نمی‌دهم که فرزند خودم آنجا تمرین کند. سالن توفیق هم غیراستاندارد بود. تمام برنامه‌های تلویزیون فوتبال است و کم به کشتی یا تکواندو می‌پردازند. کشتی هزینه‌بر است و هیچ درآمدی ندارد. هر کدام از رشته‌ها برای یک کشور است اما کشتی و چوگان برای ایران است و با این شرایط این رشته را از دست می‌دهیم.  

وی در خصوص دوقطبی بودن خانواده کشتی نیز گفت: من نه قطبم و نه فردی هستم. کشتی‌گیران همه برای خودشان قطب هستند. در فدراسیون به روی همه باز هست و هر کسی می‌تواند کمک کند اما این امر سبب نمی‌شود که واقعیت‌ها را نگویم.  

دبیر در خصوص تیم‌داری باشگاه استقلال در لیگ کشتی آزاد افزود: سعادتمند مدیرعامل استقلال بزرگی کرد و به فدراسیون آمد. استقلال و پرسپولیس باشگاه فرهنگی ورزشی هستند و بهتر است در کشتی هم تیم بدهند. نام استقلال وپرسپولیس بسیار می‌تواند به رشد کشتی کمک کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =