نظارت نمایندگان مجلس بر روند برگزاری کنکور در وضعیت کرونا

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هنگام بازدید از حوزه‌های امتحانی آزمون سراسری فرمی را تکمیل می‌کنند که براساس آن روند برگزاری کنکور در دوران کرونا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

به گزارش روز جمعه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از دانشگاه صنعتی امیر کبیر، اقبال شاکری در حاشیه بازدید حوزه امتحانی آزمون سراسری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر ستاد ملی کرونا است، بنابراین نمایندگان از محل های برگزاری آزمون سراسری بازدید می کنند تا وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی را در زمان برگزاری آزمون بررسی کنند.

وی افزود: فرمی در مجلس شورای اسلامی تهیه شده که نمایندگان مجلس در هنگام بازدید از حوزه های امتحانی آزمون سراسری آن را تکمیل می کنند تا براساس این فرم ها طی روزهای آینده روند برگزاری آزمون سراسری در دوران کرونا مورد ارزیابی قرار گیرد.

شاکری تاکید کرد: در بدو ورود و در ورودی دانشگاه از سمت خیابان ‌حافظ ترافیکی مشاهده نشد این درحالی است که در سال های قبل با مشکل ترافیک و تجمع والدین در مقابل درب دانشگاه  محل برگزاری آزمون سراسری مواجه بودیم.

این نماینده مجلس افزود: تجمع داوطلبان در هنگام ورود و خروج در حوزه های امتحانی نیز اگر تداوم پیدا کند باید فرم‌مناسب تری برای آن درنظر گرفته شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در روند بازدید از حوزه، نحوه عملکرد مراقبین، داوطلبان و روند رعایت پروتکل های بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت.

شاکری گفت: در دو تا سه کلاس محل برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تعداد صندلی های چیده شده زیاد بود که این روند باید اصلاح شود.

وی اظهار داشت: امسال آزمون سراسری به دلیل بیماری کرونا با شرایط خاص برگزار شد و همین امر موجب شد تا داوطلبان فشار بیشتری را تحمل کنند.

شاکری عنوان کرد: در برخی موارد شاهد آن بودیم که ستاد ملی کرونا در روند تصمیم گیری برای برگزاری آزمون سراسری تحت تاثیر عوامل بیرونی اقدام کرد که تصمیمات متفاوت در این زمینه موجب فشار بیشتر بر داوطلبان و خانواده های آنها شد.

مافیا اجازه حذف کنکور را نمی‌دهند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع حذف کنکور در دستور کار مجلس شورای اسلامی است، گفت: مصوبه حذف کنکور مربوط به چندسال گذشته است اما این مصوبه اجرایی نشده است. در واقع می توان گفت یک شبکه منتفع در کشور وجود دارد که نمی گذارد این مصوبه اجرایی شود.

شاکری ادامه داد: مجلس شورای اسلامی  نظارت کننده است و نمی تواند فعالیت اجرایی داشته باشد.

وی تاکید کرد: شبکه قدرتمندی وجود دارد که به آن مافیای کنکور می گویند و این شبکه اجازه اجرای قانون حذف کنکور را نمی دهد.

عضو کمیسیون عمران  مجلس شورای اسلامی خاطرنشان‌ کرد: برگزاری آزمون سراسری فشار روانی سنگینی به داوطلبان و خانواده های آنها وارد می کند.

شاکری تاکید کرد: درخصوص روند بازگشایی مدارس و دانشگاه ها ستاد ملی کرونا تصمیم گیر است و مجلس وظیفه نظارتی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =