۳۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83916535
۰ نفر

برچسب‌ها

اهدای خون مادرانه در گیلان

رشت -ایرنا- همزمان با اول ماه محرم و همایش شیرخوارگان حسینی با توسل به حضرت علی اصغر (ع) هشتگ اهدای خون مادرانه در این استان آغاز شد.

مدیر پزشکی انتقال خون گیلان روز جمعه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : هشتگ اهدای خون مادرانه توسط مادران گیلانی تا ۲۸ صفر راه اندازی ادامه می یابد.

دکتر گیتی ایزدی پور اظهار داشت: مادران و بانوان گیلان می توانند برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون استان مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: اهداگنندگان می توانند عکس اهدای خون شان را در صفحه اینستاگرام انتقال خون ارسال و یا در  "gilanbto@" استان  گیلان # اهدای خون مادرانه را به اشتراک بگذارند.

سالانه به طور میانگین بیش از ۲۰۰ هزار واحد خون و فرآورده های خونی در استان گیلان تولید می شود که این خون ها برای مصدومان حوادث، جراحی ها، بیماران هموفیلی، فاویسم و افراد مورد نیاز  مصرف می شود.

استان گیلان به علت گردشگرپذیر بودن و تصادفات، آمار بالای جراحی های قلب و عروق،  تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزو استان های اول کشور به لحاظ مصرف فرآورده های خونی است.

امروز "جمعه" اولین روز ماه محرم است و این اقدام با هدف ترویج اهدای خون در میان اقشار مختلف بویژه خانواده ها با محوریت مادران آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =