سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری شرکت‌های خارجی در سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- معاون‌ امور هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۸ مجوز سرمایه گذاری خارجی با جذب ۲میلیارد دلار در سال‌های اخیر در این استان انجام شده است.

به گزارش ایرنا ماندانا زنگنه روز جمعه در نشست سرمایه گذاری با نگاه ویژه به جذب سرمایه گذاران خارجی کشورهای همسایه و تجاری سازی طرح‌های دانش بنیان و ایده‌های فناورانه مستقر در پارک علم و فناوری که در دفتر این معاونت برگزار شد اظهارداشت: با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی، شیلات، گردشگری و معدنی سیستان و بلوچستان به راحتی می‌توان پی‌برد که این خطه از ایران ظرفیت‌های بالایی برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال دارد و بنابراین باید در بخش‌های سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال با تمرکز بیشتری اقدام شود.
وی ادامه داد: حوزه دانش بنیان یکی از بخش‌هایی است که در جذب سرمایه، ایجاد اشتغال و ارزش افزوده می‌توانند نقش بسزایی ایفا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان توانسته‌اند در بخش‌های مختلف طرح‌هایی را اجرایی و به سرانجام برسانند. 

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با وجود گستردگی زیاد از یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر مرز خاکی با کشورهای پاکستان و افغانستان و افزون‌بر ۳۱۰ کیلومتر مرز ساحلی در دریای عمان و استقرار در کنار آبهای آزاد بین المللی خارج از تنگه هرمز و نزدیکی مناطق ساحلی استان با کشورهای حوزه خلیج فارس، دریای عمان، شبه قاره هند و کشورهای آفریقایی از منظر ژئوپلیتیکی، ژئواستراتژیکی و ژئواکونومیکی دارای اهمیت فراوانی است.

زنگنه اظهارداشت: سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌های قابل توجهی برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف از جمله تولید انرژی‌های پاک و تجدید پذیر، طرح توسعه بندر چابهار، معادن و صنایع فرآوری آن، تجارت و بازرگانی، ترانزیت، کشاورزی، تولید فولاد، پتروشیمی، نفت و گاز، حمل و نقل هوایی و دریایی، گردشگری، صنایع دستی، اقامتگاه‌های گردشگری و بازار اقتصادی کشورهای همسایه برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =