افزون‌بر سه هزار توفان زده نیمروز امدادرسانی شدند

زاهدان- ایرنا- سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و ۷۷۵ آسیب دیده از توفان متشکل از ۷۵۵خانوار شهرستان نیمروز از روز گذشته تاکنون توسط نیروهای این جمعیت امدادرسانی شدند.

علیرضا میربهاالدین روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همزمان با  وزش توفان‌ در شمال سیستان و بلوچستان نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر سیستان در منطقه حضور یافتند.

وی ادامه داد: در این مدت ۴۴۰ بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته‌در روستاهای توفان زده شهرستان نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان توزیع شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در این مدت ۶ روستای شهرستان نیمروز دچار توفان شدند که نیروهای امدادی این جمعیت در قالب سه تیم عملیاتی به امدادرسانی پرداختند.

به گزارش ایرنا خشکسالی‌های چندین ساله سبب شده بادهایی که در گذشته به «موسمی ۱۲۰ روزه سیستان» یا نعمت بیکران الهی معروف بود و هوایی مطبوع و کشاورزی پرمحصول و زندگی سراسر شاد و با نشاطی را برای مردم به ارمغان می آورد امروز به بلای جان ساکنان این منطقه تبدیل شود.

توفانهای سهمگینی که معمولا با سرعت ۸۰ تا ۱۲۰ کیلومتر به حرکت در آمده و حجم عظیمی از ماسه و خاک را روانه شهرها و روستاها و خانه و کاشانه مردم کرده و همچون تازیانه های سوزناک بر پیکر خمیده و بی رمق سیستان فرود آورده و خانه‌های مردم را در زیر شن‌های روان مدفون کرده و راه نفس کشیدن آنان را بسته و انواع بیماری‌های تنفسی و قلبی و ریوی را نصیب مردم مظلوم و محروم منطقه می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =