معاون فرماندار آستارا از تجمع والدین در محل کنکور انتقاد کرد

آستارا - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی ضامن سلامت داوطلبان کنکور است و والدین برای پیشگیری از اجتماع و شیوع بیماری کرونا، از تجمع در محل آزمون خودداری کنند.

کامبیز لقمانی مقدم روز جمعه در بازدید از محل آزمون کنکور در دانشگاه آزاد اسلامی آستارا گفت: برنامه ریزی های لازم برای سلامت داوطلبان بر اساس دستوالعمل های بهداشتی، با ایجاد فضای آرام و بدون استرس انجام شده است. 

وی بیان کرد: مراقبان بهداشت در محل آزمون، کار تب سنجی داوطلبان را انجام می دهند و اتاق ایزوله برای افراد با علائم سرماخوردگی و کرونا تامین شده است و در آن اتاق، داوطلبان با فاصله زیاد به سئوالات کنکور پاسخ می دهند.

وی ادامه داد: داوطلبان با ماسک و دستکش در کنکور حاضر شوند و صندلی ها با فاصله مناسب چیده شده است و محل آزمون کنکور با همکاری شهرداری و شبکه بهداشت هر روز ضدعفونی می شود.

اورنگ استقامت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستارا نیز گفت: سالن های این دانشگاه به عنوان محل کنکور، فضای مناسبی برای این رقابت علمی است و از همه ظرفیت ها و توان این مجموعه برای برگزاری سالم این آزمون، توام با رعایت پروتکل های بهداشتی بهره گرفته ایم.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، برخی آزمون ها نظیر کنکور را به تعویق انداخته است و مسئولان با سختگیری در اجرای پروتکل های بهداشتی، آن را برگزار می کنند.

آزمون کنکور گروه های آزمایشی هنر صبح چهارشنبه ۲۹ مرداد، علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه ۳۰ مرداد و علوم تجربی صبح جمعه ۳۱ مرداد برگزار شده است و داوطلبان گروه زبان های خارجی صبح شنبه اول شهریور با هم رقابت خواهند کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و هزار و ۹۶۷ داوطلب کنکور در آن رقابت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =