۳۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 914
کد خبر: 83916497
۰ نفر

برچسب‌ها

شهدای مدافع حرم راه کربلا را رفتند

تبریز-ایرنا- نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا با اشاره به عظمت و ارزش شهدای مدافع حرم در دفاع از حرم آل الله، گفت: شهدای مدافع حرم در حقیقت راه شهدای کربلا را رفتند.

حجت‌الاسلام عبدالرحیم سرایی روز جمعه به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم «حامد جوانی»، افزود: این شهدا برای همیشه یاد و نام خود را در تاریخ اسلام و تشیع به یادگار گذاشتند و باید همه قدردان این فداکاری ها و از جام گذشتگی های آنان باشیم.

وی اظهار داشت: وقتی تصاویر، خاطرات و واگویه های شهدای مدافع حرم از جمله حامد جوانی را می‌بینیم و می‌شنویم، روضه حضرت علی اکبر(ع) تداعی می شود و وقتی دستان قطع شده این شهید والامقام را تجسم می‌کنیم ما را میهمان روضه حضرت عباس(ع) می کند.

سرایی ادامه داد: به واقع این شهدای مظلوم جام بر کف نهاده و برای دفاع از حریم علوی رهسپار سوریه شدند تا ارزش ها، اهداف و آرمان های نهضت عاشورا و شهدای کربلا برای همیشه تاریح جاویدان بماند.

وی گفت: وقتی پدر شهید جوانی نحوه حضور خود در سوریه و بالای سر فرزندش را تعریف می کنند به واقع زبان حال حضرت سیدالشهدا است وقتی بر پیکر تکه تکه فرزندش حضرت علی اکبر حاضر می شود.

سرایی یادآور شد: تداعی چنین صحنه هایی سند افتخار یک خانواده اصیل شیعی و خانواده شهید جوانی است.

به گفته وی شهید حامد جوانی سیره شهدا را برای زندگی انتخاب کرده بود و در نهایت به آرزوی خود رسید.

پدر شهید جوانی نیز در این دیدار گفت: حامد که در بیمارستان بقیه الله تهران بستری بود سردار سلیمانی به دیدار او آمد و از ما دلجویی می کردند و چشم هایش لبریز اشک می شد.

جعفر جوانی ادامه داد: وقتی به ایشان گفتم سردار گریه نکنید، گفتند من برای حامد گریه نمی کنم به حال خودم گریه می کنم که چطور حامد و حامدها خیلی زود این مسیر نورانی را سپری می کنند و نزدیک چهل سال است به دنبال شهادتیم اما نمی رسیم.

به گزارش ایرنا، شهید حامد جوانی پس از مجروحیت از ناحیه دو دست و چشمان روز سوم تیر ماه سال ۱۳۹۴ به شهادت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha