۳۸۷پروژه طی هفته دولت در استان کرمان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود

کرمان - ایرنا - به گفته معاون امور عمرانی استانداری کرمان طی هفته دولت امسال در این استان ۳۸۷ پروژه مجموعا با اعتبار ۲ هزار و ۵۴۱میلیارد تومان در بخش های مختلف زیرساختی افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، سیدمصطفی آیت اللهی موسویشامگاه پنجشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: از این تعداد پروژه  ۲۹۷ پروژه با اعتبار بالغ بر یکهزار و ۶۰۰میلیارد تومان افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و مابقی آن کلنگ زنی  و عمیلیات اجرایی انها آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه افتتاح  این تعداد طرح در تقویت زیرساخت های استان و نیز اشتغالزایی نقش موثری دارد، اظهار داشت :  از ۲۹۷ پروژه آماده افتتاح ، ۱۶۲ پروژه با اعتبارات ملی در حدود ۹۰۵ میلیارد تومان، ۸۲ پروژه با اعتبارات استانی در حدود ۲۲۸ میلیارد تومان و  ۵۳ پروژه نیز از محل اعتباراتی که به استان ابلاغ شده به میزان ۴۶۵ میلیارد تومان در هفته دولت در استان کرمان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گفته آیت اللهی موسوی همزمان با افتتاح پروژه ها همچنین عملیات اجرایی ۹۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۴۱ میلیارد تومان نیز در هفته دولت در استان کرمان آغاز خواهد شد که ۷۹ پروژه آن ملی با اعتبار ۸۰۳ میلیارد تومان و ۱۱ پروژه دیگر آن استانی با مبلغ ۱۳۸ میلیارد تومان خواهند بود.

معاون امور عمرانی استاندار کرمان میزان اشتغال ایجاده شده از قبل طرحهای افتتاحی را ۱۰هزار فرصت جدید شغلی در اسنان اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =