فاصله گذاری اجتماعی در همه حوزه‌های کنکور اعمال شد

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از اعمال فاصله گذاری اجتماعی در همه حوزه‌های آزمون سراسری خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، منصور غلامی روز جمعه در حاشیه بازدید از کنکور سراسری گروه آزمایشی علوم تجربی در مصلی تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مصلی تهران به عنوان یکی از حوزه های دارای شرایط مناسب پذیرای داوطلبان کنکور بود و پروتکل های بهداشتی بهتر از دستورالعملی که برای فاصله گذاری اجتماعی اعلام کردیم، رعایت شد.

وی افزود: از حوزه های دیگر هم بازدید کردم و فاصله یک و هشت دهم متر میان صندلی ها اعمال شده بود.

غلامی کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی را بزرگترین آزمون دانشگاهی دانست و گفت: این تجربه و همت که در سطح ملی برای برگزاری این آزمون اتفاق افتاد به عنوان نمونه یک کال جهادی باقی می ماند.

وی تاکید کرد: هدف اصلی همه دست اندرکاران که به برگزاری این آزمون کمک کردند، آسایش فکری خانواده ها و انجام یکی از برنامه های مهم سالیانه کشور یعنی ورود دانشجویان به دانشگاه است.

وزیر علوم ادامه داد: نتایج نهایی این آزمون اواخر مهرماه و اوایل آبان ماه اعلام می شود و ثبت نام پذیرفته شدگان توسط دانشگاه ها به صورت مجازی صورت می گیرد.

وی شروع سال تحصیلی همه دانشگاه ها را از ۱۵ شهریورماه و آغاز به تحصیل ورودی های جدید را از اوایل آبان ماه اعلام کرد.

غلامی تاکید کرد: تلاش دانشگاه ها بر حضور چند هفته ای داوطلبان ورودی جدید در دانشگاه و آشنایی با محیط است.

وزیر علوم گفت: امیدواریم با بهبود شرایط، همه دانشجویان به کشور بازگردند؛ آموزش های ترم تحصیلی بعدی به صورت مجازی است.

کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی با رقابت ۵۹۴ هزار و ۲۵۹ نفر در ۳۹۲ شهر، سه هزار و ۳۰۰ حوزه فرعی و ۷۷۳ حوزه اصلی صبح امروز کلید خورد. در این ۷۷۳ حوزه ۱۰ مصلی از جمله مصلی تهران و ۴۸ سالن بزرگ ورزشی هم گنجانده شده است.

به گفته فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور به ایرنا، تعداد ۵۱۵ هزار داوطلب علوم تحربی کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کردند که معادل ۸۷ درصد داوطلبان می شود.
تاکنون ۹۹۴ هزار نفر معادل ۸۷ درصد کنکوری ها کارت آزمون گرفته اند.

از تعداد داوطلبان کنکور علوم تجربی، ۳۷۷ هزار و ۲۴ نفر زن و ۲۱۷ هزار و ۲۳۵ نفر مرد هستند.

گروه آزمایشی علوم تجربی همواره به عنوان پر مخاطب ترین کنکور شناخته می شود و آمار داوطلبان این آزمون دو برابر و نیم سایر گروه های آزمایشی کنکور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =