صالحی: قدردان پزشکان باشیم

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با رعایت بهداشت فردی و ترک سفر در تعطیلات آخر هفتۀ آینده، قدردان پزشکان باشیم.

به گزارش روز جمعه ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تازه‌ترین پیام توییتری خود با اشاره به روز پزشک و خستگی کادر درمان خطاب به مردم تصریح کرد: «در آستانه روز پزشک هستیم. کادر درمان شش ماه در خط مقدم دفاع از سلامت کشور هستند با بی‌مبالاتی و دورهمی و سفرهای غیرضروری آنان را خسته‌تر نکنیم».

سید عباس صالحی افزود: «با رعایت بهداشت فردی و ترک سفر در تعطیلات آخر هفتۀ آینده، قدردان پزشکان باشیم».

روز پزشک

روز پزشک روزی است که به منظور تجلیل از خدمات پزشکان نامگذاری شده و این روز بسته به کشور بر حسب رخداد مورد تجلیل در آن روز فرق می‌کند. در ایران اول شهریور ماه، هم‌زمان با زادروز بوعلی سینا، به پاس تألیفات و خدمات وی، به علوم پزشکی و فعالیت وی در این رشته و تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام‌گذاری شده‌است.

امسال در شرایطی به پیشواز تجلیل از روز پزشک می‌رویم که پزشکان و کادر درمان ۶ ‌ماه گذشته را درگیر نگهداری و مراقبت از جامعه بوده‌اند و به نوعی اسطوره‌های این روزها محسوب می‌شوند.

اسطوره‌هایی که شاید کمی توجه و رعایت اصول تعیین شده در این روزها باری از دوششان بردارد و این بهترین تقدیر از زحمات چندماهۀ آنان خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =