رقابت ۲۱ هزارو ۶۶۵ داوطلب کنکور گروه تجربی در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - ۲۱ هزارو ۶۶۵ داوطلب گروه علوم تجربی در لرستان صبح روز جمعه و همزمان با سراسر کشور در آزمون ورود به دانشگاه‌ها شرکت کردند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان روز جمعه به ایرنا گفت: ۴۱ هزارو ۱۱۷ داوطلب در حوزه های آموزش و پرورش، دانشگاه لرستان، دانشکده فنی و حرفه ای و دانشکده آیت الله بروجردی باهم به رقابت می پردازند.

احسان رشیدیان با بیان اینکه آزمون سراسری امسال طی چهار روز از امروز ۲۹ مرداد ماه جاری تا یکم شهریورماه برگزار خواهد شد ، ادامه داد: مجموع شرکت کنندگان در رشته هنر یک هزار و ۹۵۱ نفر است که امروز در آزمون سراسری شرکت کردند.

به گفته وی تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی و فنی در این استان  ۲ هزار و۳۳۷ نفر و تعداد داوطلبان رشته علوم انسانی ۱۱ هزار و ۳۱ نفر است.

وی با بیان اینکه تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی در سطح استان ۲۱ هزار و۶۶۵ نفر  و تعداد داوطلبان رشته زبان های خارجی چهار هزار و ۱۵۳ نفر است گفت: از مجموع داوطلبان کنکور سراسری در استان لرستان ۴۲ درصد آقایان و ۵۸ درصد خانم ها هستند.

رشیدیان بر رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در برگزاری ازمون سراسری تاکید کرد و گفت: مهمترین بحث در برگزاری آزمون سراسری امسال ایمنی آزمون و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

آزمون سراسری کنکور سال ۹۹ در چهار روز متوالی چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه در حال برگزاری است.

بر همین اساس در روز اول داوطلبان گروه هنر، در روز دوم گروه علوم ریاضی و علوم انسانی و در روز سوم داوطلبان گروه علوم تجربی آزمون خود را برگزار می‌کنند و طبق برنامه ریزی انجام شده در چهارمین و آخرین روز برگزاری آزمون داوطلبان گروه زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.

نتیجه اولیه آزمون سراسری هفته نخست مهرماه و نتیجه نهایی هفته نخست آبان ماه توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود و پذیرفته شدگان از آبان ماه به کلاس های دانشگاه می روند. ظرفیت پذیرش در آزمون سراسری ۱۵۴ هزار نفر و ظرفیت پذیرش بدون آزمون که ثبت نام همچنان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ادامه دارد، ۹۱۲ هزار نفر است.

سازمان سنجش آموزش کشور به منظور رفع نواقص حوزه های برگزاری آزمون سراسری سال ۹۹ از نظر اجرای پروتکل های بهداشتی و برگزاری هر چه بهتر فرایند آزمون در روزهای آینده از داوطلبان این آزمون نظرسنجی به عمل می آورد که این فرم در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.

بر اساس اعلام رسمی تاکنون ۳۵۲ هزار و ۵۵۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۲۰ هزار و ۲۶۴ تن رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =