تخت روانچی: شورای امنیت باز هم درخواست اجرای مکانیزم ماشه توسط آمریکا را رد می کند

تهران - ایرنا - نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: به دلیل نبود استدلال قانونی مطمئن هستیم شورای امنیت باز هم آخرین حرکت آمریکا در زمینه اجرایی شدن مکانیزم ماشه را رد می کند.

به گزارش ایرنا، «مجید تخت روانچی» در نشست خبری خود در سازمان ملل متحد افزود: همانطوری که هفته گذشته شورای امنیت درخواست ادامه تحریم های تسلیحاتی ایران را توسط آمریکا رد کرد ، این بار نیز این درخواست آمریکا رد خواهد شد و این برای دولتمردان ایالات متحده  یک فاجعه می شود.

روانچی با بیان اینکه آمریکا رسما از برجام خارج شده است، تاکید کرد: بنابراین  ایالات متحده برای اجرای مکانیزم ماشه هیچ استدلال قانونی ندارند، زیرا این کشور از برجام خارج شده و در جامع بین المللی دیگر یک عضو برجام شناخته  نمی شود.
نماینده ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: استدلالی که آمریکا مطرح می کند یک قانون جعلی است، زیرا آنها از برجام خارج شده اند و بار دیگر نمی توانند درباره برجام  اظهار نظر کنند.
تخت روانچی با بیان اینکه آمریکا با طرح این پیشنهاد همه کشورهای عضو سازمان ملل را  به سخره گرفته است،  اظهارداشت: همچنان که اعضای شورای امنیت هفته گذشته به پیشنهاد آمریکا واکنش نشان دادند این بار این خواست آمریکایی‌ها  را رد خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =