۵۹ طرح آب و فاضلاب استان سمنان هفته دولت افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: ۵۹ طرح آب و فاضلاب در هفته دولت امسال با اعتبار ۸۶۳ میلیارد ریال در این استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

محمد طاهری شامگاه پنجشنبه به رسانه ها ابراز داشت: ۵۴ طرح آب‌رسانی و خدمات دفع فاضلاب با ۷۷۳ میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت امسال در استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: اصلاح شبکه آب، احداث مخازن ذخیره آب آشامیدنی، توسعه شبکه جمع‌آوری فاضلاب، حفر و تجهیز چاه آب آشامیدنی، توسعه شبکه آب و احداث تصفیه خانه فاضلاب از جمله طرح‌های آماده بهره‌برداری در هفته دولت امسال است.
وی اضافه کرد: ۲۱ هزار و ۲۰۰ متر اصلاح شبکه آب با اعتبار بالغ بر ۵۶ میلیون ریال، احداث تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت چهار هزار و ۷۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال، احداث مخازن ذخیره آب آشامیدنی با حجم هشت هزار و ۶۶۰ متر مکعب از جمله طرح‌های آماده افتتاح این شرکت در هفته دولت امسال است.
طاهری بیان کرد: نصب ۳ هزار و ۲۶۶ انشعاب آب، حفر و تجهیز چهار حلقه چاه، نصب  ۲ هزار و ۲۶۰ انشعاب فاضلاب، تامین آب آشامیدنی برای ۱۹ روستا و تعویض یک هزار و ۳۰۰ دستگاه کنتورهای خراب از دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری در هفته دولت سال جاری است.
وی ابراز داشت: استانداردسازی ۷۴۰ فقره انشعابات آب و بازسازی ۱۰ شبکه و خطوط انتقال آب و تاسیسات آبرسانی از دیگر طرح‌هایی است که در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان استان سمنان بیان کرد: پنج طرح آب و فاضلاب  با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارهای سال جاری در هفته دولت امسال در این استان کلنگ‌زنی می‌شود.
طاهری خاطرنشان کرد: حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب شرب در روستای کهن‌آباد شهرستان آرادان، اصلاح و توسعه شبکه و اجرای خط انتقال و تاسیسات آب و احداث مخزن ذخیره آب از جمله طرح‌هایی است که  عملیات اجرایی آن هفته دولت امسال آغاز می‌شود.
هفته اول شهریورماه، به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رئیس جمهوری وقت) و حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد باهنر (نخست وزیر وقت) هفته دولت نام گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =