۳۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۰
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 83916276
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶۰ زوج قزوینی درنوبت فرزندخوانده هستند

قزوین- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۱۶۰ زوج قزوینی درنوبت فرزندخوانده در سطح این استان هستند.

علیرضا وارثی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در گذشته کمتر خانواده‌ای حاضر می‌شد کودکی را به عنوان فرزند خود قبول کند در صورتی که در حال حاضر متقاضیان فرزندخواندگی نسبت به قبل افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه فرآیند فرزندخواندگی در قزوین به صورت الکترونیکی است، اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح کاهش بروکراسی اداری ،تسریع در فرایند و آگاهی بخشی به متقاضیان است.
وارثی ادامه داد: سامانه الکترونیکی ثبت تقاضای فرزندخواندگی از اواخر اردیبهشت ماه امسال برای سه گروه از متقاضیان شامل افرادی که صاحب فرزند نمی‌شوند، خانواده‌هایی که یک فرزند دارند و در مرحله سوم  دختران مجرد بالای ۳۰ سال راه اندازی شد.
وی اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند سرپرستی فرزندان رده سنی شیرخوارگی تا ۱۶ سالگی را بپذیرند و همچنین در این قانون علاوه بر خانواده‌های بدون فرزند، دختران و زنان مجرد یا مطلقه نیز می‌توانند برای دریافت فرزند درخواست دهند.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون ۶  نفر از مجموع متقاضیان فرزند خواندگی در استان دختران و زنان مجرد هستند که فقط  حق سرپرستی دختران را می‌توانند اخذ کنند.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت : از ابتدای امسال یک فرزند بی سرپرست به خانواده‌های متقاضی فرزند خواندگی تحویل داده شده است.
وی تصریح کرد: زوجینی که به آنان فرزند داده می‌شود به صورت شش ماهه موقت خواهد بود و در صورت داشتن شرایط با اجازه دادگستری برای فرزند شناسنامه تهیه می شود .
وارثی اضافه کرد: پس از تایید شش ماهه اول و تهیه شناسنامه خانواده موظف است یک سوم از اموال خود را به نام آن فرزند ثبت کند.
وی یاد آور شد: نظارت دوره‌ای بهزیستی حتی بعد از سپردن فرزند به صورت دائم به خانواده ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =