استاندار اردبیل: توسعه همه‌جانبه نیازمند تقویت فرهنگ است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: توسعه همه‌جانبه جامعه نیازمند تقویت فرهنگ و افزایش برنامه‌های فرهنگی است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، اکبر بهنامجو  در آیین شروع فیلمبرداری سریال تلویزیونی "میهمانی موقت" افزود: توسعه اقتصادی بدون توجه به حوزه فرهنگ در جامعه، موجب ایجاد بی‌تفاوتی به تمدن و گسترش بی‌معنایی و بی‌هویتی می‌شود.

وی با بیان اینکه بها دادن به حوزه فرهنگ و هنر در جامعه ضروری است، تصریح کرد: تولید برنامه‌های مختلف با محتوای فرهنگی می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ترویج شیوه‌های مناسب زندگی موثر باشد.

استاندار اردبیل به وضعیت پیش آمده ناشی از شیوع کرونا در استان اشاره کرد و افزود: لازم است برنامه‌ها و فیلم‌هایی با محتوای فرهنگ‌سازی در زمینه ازدواج ، آیین‌های ختم و عزا  و دیگر فعالیت‌های جمعی تولید و ترویج شود.

بهنامجو اظهارداشت: هنرمند به زبان هنر می‌تواند سبک زندگی و رفتارهای متناسب با شرایط را انتقال داده و در این خصوص از شیوه‌های بیان جذاب و تاثیرگذار استفاده کند.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: نهضت عاشورا دانشگاهی است که درس انسانیت و فداکاری می‌دهد و همه ساله شیعیان از این مکتب درس زندگی و انسانیت می‌آموزند.

وی افزود: نهضت عاشورا فرهنگی است که هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود و در این روز امام حسین (ع) برای احیای فرهنگ و ادامه راه جدش و برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =