کونته: برابر سه‌ویا ثابت می‌کنیم بهترینیم/خوب شد از لیگ قهرمانان حذف شدیم

تهران- ایرنا- «آنتونیو کونته» سرمربی اینتر بازیکنان تیم تحت هدایت خود را ترغیب کرد تا در دیدار برابر سه‌ویا در فینال لیگ اروپا، «در زمین نشان دهند که بهترین هستند.»

دیدار تیم‌های اینتر و سه‌ویا در فینال لیگ اروپا، فردا (جمعه) در کلن آلمان برگزار خواهد شد.

کونته در این باره گفت: بازی سختی خواهد بود. با تیمی بازی داریم که بیشترین تجربه را دارد و در یک دهه اخیر در این تورنمنت بیشترین عنوان را از آن خود کرده است.

وی افزود: باید هوشیار باشیم اما با اشتیاق و شهامت فوق العاده بازی خودمان را انجام دهیم درست همان‌طور که پیش از این چنین کاری کرده ایم. دیدار فینال است و بهترین تیم‌ها به فینال می‌رسند بنابراین اگر جام را می‌خواهیم باید در زمین ثابت کنیم بهترین هستیم.

کونته ادامه داد: باید با اشتیاق پیروزی بازی کنیم و جام را با خود به ایتالیا ببریم. سویا هم چنین ایده‌ای را خواهد داشت بنابراین باید نشان دهیم که از آنها بهتریم. برای من همیشه اهمیت دارد که در پایان بازی بتوانم به بازیکنان بگویم که هیچ حسرتی نداریم. اگر تیم بهتر زمین باشیم جام را بالای سر می‌بریم و در غیراین صورت نهایت تلاش خود را می‌کنیم و حریف را تشویق خواهیم کرد.

این دیدار بعد از فتح سه گانه توسط اینترمیلان به همراه «خوزه مورینیو» در سال ۲۰۱۰ نخستین فینال اروپایی نراتزوری خواهد بود و علاوه بر این، نخستین فینال کونته در اینتر محسوب می‌شود.

کونته در ادامه افزود: باید آخرین بررسی و نتیجه گیری‌ها را انجام دهیم زیرا هنوز یک بازی دیگر مانده و برای ما مهمترین دیدار است. این فینال است و فرصتی برای فتح یک جام. بی شک فکر می‌کنم که فصل خوب و مثبتی را پشت سر گذاشته ایم. موفق شده‌ایم به فینال لیگ اروپا برسیم هرچند که موفق به صعود به لیگ قهرمانان نشدیم.

کونته تصریح کرد: نیمه پر لیوان را می‌بینیم زیرا آن ناکامی به ما اجازه داد تا در لیگ اروپا ماجراجویی موفقیت آمیزی داشته باشیم. فکر می‌کنم این تیم با یک دوجین بازیکن جوان و کم تجربه به این دیدار و تجربه نیاز داشتند.

وی در خصوص «روملو لوکاکو» گفت: از لوکاکو شناخت خوبی دارم زیرا برای مدتی بازی او را زیرنظر داشتم. بارها سعی کردم در باشگاه‌های دیگر او را جذب کنم و شخصیت او را می‌شناختم. او و بازیکنانی شبیه او کسانی هستند که خودخواهی خاص یک مهاجم را دارند اما در عین حال از خودگذشتگی کمک به تیم را هم دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =