وزیرکشور: ۵۰ هزارمیلیارد تومان سرمایه گذاری درهفته دولت به بهره برداری می رسد

تهران - ایرنا - وزیرکشور گفت: بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان های مختلف در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در آستانه هفته دولت، رحمانی فضلی با اشاره به نظارت وزارت کشور از طریق استانداری ها بر طرح‌ها و پروژه‌های استان های مختلف کشور گفت: تعداد کل پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری در هفته دولت امسال با احتساب پروژه‌های ملی، استانی، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، بخش خصوصی و خیرین در حوزه‌های مختلف بیش از ۱۸ هزار پروژه ( ۱۸۳۹۷) است که مجموع اعتبار کل آن  حدود پنجاه هزار میلیارد تومان است.

وزیر کشور افزود: علاوه بر طرح های پرشماری که افتتاح می شود،  هفته دولت امسال، ۱۷۲۲ پروژه جدید نیز کلنگ زنی می شود که کل اعتبار پیش بینی شده برای آن حدود ۱۸  هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به حضور مؤثر بخش خصوصی در سرمایه گذاری و اجرای طرح هایی مختلف خاطر نشان کرد: سهم پروژه‌های بخش خصوصی کشور به مقدار ۴۵ درصد از کل اعتبارات به ثمر نشسته در هفته دولت امسال، بیشترین و پروژه‌های خیرین با یک درصد از کل این اعتبارات، کمترین سهم را به خود اختصاص داده است. همچنین پروژه‌های ملی با ۲۵درصد، دارای رتبه دوم، پروژه‌های استانی با ۱۷ درصد رتبه سوم و پس از آن به ترتیب پروژه‌های شهرداری‌ها با ۱۰ درصد و پروژه‌های دهیاری‌ها با ۲ درصد از کل اعتبارات به ثمر نشسته، در رتبه‌های چهارم و پنجم هستند.

گفتنی است، متوسط سرانه اعتبارات پروژه هایی که در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد برای هر نفر در کشور برابر با ۶.۳ میلیون ریال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =