۳۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۱
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83916082
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵۶ طرح دهیاری‌های قزوین در هفته دولت افتتاح می‌شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین گفت: ۱۵۶ طرح عمرانی و خدماتی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت توسط دهیاری‌ها در سطح روستاهای استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

اکرم نجفی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طرح‌های مورد بهره‌برداری شامل ۷۱ پروژه زیرسازی و آسفالت معابر، ۴۲ طرح جدول‌گذاری معابر، ۳۴ طرح اجرای دیوار حایل و سنگفرش، احداث یک فضای سبز و بوستان روستایی، تجهیز یک بوستان روستایی به وسایل بازی و نصب تابلو ورودی روستا است.

وی تاکید کرد: احداث پنج سالن چند منظوره، مرمت ساختمان دهیاری و خانه هلال از دیگر پروژه‌های مورد بهره‌برداری در سطح روستاهای استان قزوین در هفته دولت هستند.

به گفته این مسوول امور روستایی، برای افتتاح طرح‌های روستایی استان قزوین در هفته دولت ۲۴۴ میلیارد و ۵۹۸ میلیون ریال هزینه شده است.

نجفی اضافه کرد: با افتتاح این طرح‌ها ۱۰۳ هزار و ۶۱۵ روستا از خدمات زیربنایی و روبنایی ایجاد شده بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین، اضافه کرد: طرح‌های مورد بهره‌برداری در هفته دولت همچنین زمینه ۳۲۵ فرصت شغلی مستقیم و ۶۵۰ فرصت شغلی به صورت غیرمستقیم را در سطح استان فراهم خواهد کرد.

این مسوول امور روستایی یادآور شد: افزایش هزینه اجرای پروژه‌های عمرانی، به ویژه در بخش مصالح، عدم امکان تامین برخی تجهیزات به دلیل تحریم‌ها، نبود ثبات اقتصادی، افزایش هزینه نیروی کار و ماشین آلات، افزایش هزینه‌های حمل و نقل و تغییرات مربوط به نرخ‌ها که از مهمترین عوامل هزینه ساز در پروژه‌های عمرانی دهیاری‌ها محسوب می‌شوند باعث شده تا تعداد پروژه های به بهره برداری رسیده امسال نسبت به سال گذشته با کاهش ۳۴ درصدی روبرو باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =