امام جمعه آستارا: سلامت عزاداران در اولویت امور مساجد باشد

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا گفت: حفظ سلامت عزاداران حسینی در اولویت کارها و برنامه‌های هیات امنا و روحانیان باشد و به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، آئین‌ها را در فضای باز و محوطه مساجد برگزار کنند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز پنجشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ در اداره تبلیغات اسلامی آستارا اظهار کرد: شیوع کرونا محرم را تعطیل نکرد اما رعایت موارد بهداشتی مدنظر مسئولان امر باشد و برنامه های سوگواری ظرف یک و نیم ساعت تمام و در سخنرانی ها به مسائل بهداشتی اشاره شود.

امام جمعه آستارا گفت: خانواده در بسیاری از کشورها منزلت خود را از دست داده و دشمن برای فروپاشی بنیان خانواده فعالیت خود را بیشتر کرده است و در ماه محرم باید بر تقویت بنیان خانواده که از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب است، تاکید شود.

حافظ نیا ادامه داد: روحانیان در ایام محرم با رعایت موارد بهداشتی، مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب از جوانان مبنی بر بصیرت افزایی و تلاش برای توسعه همه جانبه کشور را مطرح کنند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا هم در این همایش گفت: افراد مسن یا دارای بیماری های زمینه ای و خردسالان و کودکان برای حفظ سلامت خود و دیگران، در این ایام به مساجد نروند.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی ادامه داد: طرحی با عنوان "هر خانه یک حسینیه"، در دهه نخست محرم اجرا می شود و علاقه مندان با روضه خوانی خانوادگی می توانند در آن شرکت کنند.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، محدودیت هایی در همه بخش های جامعه از جمله در آئین های مردمی ایجاد کرده است و مسئولان برای مقابله با شیوع ویروس آن، بر رعایت بهداشت تاکید می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و بیش از ۱۰۰ مسجد و هیات مذهبی در آن فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =