۱۴۵ میلیارد تومان طرح آب و فاضلاب آذربایجان شرقی افتتاح و کلنگ زنی می شود

تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: همزمان با هفته دولت امسال ۱۴۵ میلیارد تومان طرح این شرکت افتتاح و کلنگ زنی می کند.

علیرضا ایمانلو روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسب هفته دولت، با بیان اینکه برای طرح های قابل افتتاح ۱۳۸ میلیارد تومان هزینه شده است و بقیه اعتبارات مربوط به طرح هایی است که کلنگ زنی می شوند، اظهار کرد: از طرح های اجرا شده برای آبرسانی به ۱۹ روستا ۶۵ میلیارد تومان هزینه شده و بقیه اعتبار هزینه شده مربوط به طرح های آب و فاضلاب شهری است.  

وی با اشاره به اینکه ۳ میلیون نفر در آذربایجان شرقی تحت پوشش آب شهری و بیش از ۸۵۰ هزار نفر زیرپوشش آب روستایی هستند، ادامه داد: کیفیت آب تبریز به علت وجود بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه شمال غرب کشور بالا بوده و روزانه سه هزار و ۵۰۰ نمونه از آب های مناطق تبریز گرفته می شود.  

وی افزود: ۲۴ آزمایشگاه دیگر سنجش کیفیت آب در آذربایجان شرقی وجود دارد که آزمایش های میکروبی و شیمیایی را انجام می دهند و بیش از ۶۶درصد جمعیت آذربایجان شرقی زیر پوشش شبکه فاضلاب شهری و روستایی قرار دارند و این درحالی است که متوسط کشوری آن در حدود ۵۰ درصد است.  

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با اعلام اینکه ۸۶درصد جمعیت تبریز زیر پوشش خدمات فاضلاب قرار دارند و رتبه اول را در بین کلانشهرهای کشور دارد، گفت: در ۱۴ شهر استان نیز انشعاب فاضلاب وجود دارد و پنج تصفیه خانه اسکو، خسروشهر، فاز ۴ شهر جدید سهند و تبریز در دست اجرا است.  

ایمانلو افزود: ۲ تصفیه‌خانه بزرگ در تبریز وجود دارد که بیش از ۱۰۰ میلیون مترمکعب فاضلاب تصفیه شده و به صورت پساب به طبیعت برمی‌گردد.

وی همچنین با اشاره بر اینکه ۲هزار فقره در سال انشعاب غیرمجاز داریم، گفت: ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر در ثانیه از محل جایگزینی آب تامین کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه مشترکان پرمصرف برابر با قانون ۱۷ درصد جریمه می‌شوند، افزود: با گزارش‌های گشت کنترل چندین کارواش که آب شرب مصرف می‌کردند، قطع شدند و یکهزار و ۵۰۰ مشترک اخطار گرفته و جریمه شدند.

معاون بهره‌برداری و توسعه آب استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آب تولیدی ۱۴ شهر استان در حالت سربه‌سری قرار دارد، گفت: تبریز در تیرماه تراز منفی داشت که با تدابیر انجام شده هم‌اکنون در نقطه سربه‌سری قرار گرفته است.

محمد خانی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی برای ۶۵ شهر و ۱۴۰۰ روستا خدمات می‌دهد، افزود:  ۹۹درصد خطوط آب و فاضلاب مساکن مهر به اتمام رسیده است.  

وی اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در طول سه سال گذشته برای تکمیل تاسیسات زیربنایی آب و فاضلاب در کشور پیشرو بوده و بالای ۹۰ درصد اقدامات را انجام داده است و باقی مانده مربوط به مسائل اجتماعی و حقوقی و فنی متولیان است.  

معاون بهره برداری آب و فاضلاب آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: فاضلاب شهری بیش از ۲میلیون نفر را زیر پوشش دارد و امسال نیز ۱۱۷ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهری در استان تکمیل می شود.  

پرویز عباسی با اعلام اینکه بخش مایع مدول ۲ تصفیه خانه تبریز نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد، گفت: تصفیه خانه های اسکو، آذرشهر، خسروشهر، فاز چهار سهند ۱۰۸ هزار نفر را زیرپوشش می برد.  

وی اضافه کرد: ۱۱ کیلومتر شبکه فاضلاب محلات تبریز شامل قراملک، طالقانی، ارم و ۴۲ متری نیز آماده بهره برداری است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =