پویش ملی هر خانه ایرانی یک هیئت قرآنی، اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- سازمان دارالقرآن الکریم در ایام محرم و صفر پویش ملی هر خانه ایرانی یک هیئت قرآنی را با ۱۰ عنوان ویژه برنامه قرآنی اجرا می‌کند.

به گزارش روز پنجشنبه سازمان دارالقرآن الکریم، تبدیل شرایط تهدیدآمیز کنونی به فرصت از طریق بهره گیری حداکثری از ظرفیت فضای مجازی، زمینه لازم را برای اجرای برنامه‌های قرآنی ویژه این ایام در ماه‌های محرم و صفر ضروری نموده و این سازمان در این ایام، نسبت به اجرای برنامه‌های پویش ملی، مجازی هزاران ختم قرآن کریم در ایام محرم و صفر، هزاران ختم سوره مبارکه فجر در شب و روز عاشورای حسینی، برگزاری مسابقات روزانه کتابخوانی با محوریت قرآن و قیام عاشورا، راه اندازی هیئت‌های قرآنی با محوریت خانواده و ایجاد گفتمان سازی ادبیات استقامت و ایستادگی می‌کند.
سازمان دارالقرآن الکریم به عنوان مسوول کارگروه قرآن ستاد عملیات محرم و صفر سازمان تبلیغات اسلامی با لحاظ شرایط فعلی کشور و لزوم زنده نگهداشتن آیین‌های عزاداری سالار شهیدان و یاران باوفایش و با تبعیت از توصیه اکید مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، اقدام به برنامه ریزی و اجرای ۱۰ عنوان ویژه برنامه قرآنی در ماه‌های محرم و صفر نموده است. 
در همین راستا سازمان دارالقرآن الکریم با مشارکت ادارات کل تبلیغات اسلامی استانها و بهره گیری از ظرفیت مؤسسات و خانه‌های قرآن در سراسر کشور اقدام به برگزاری این برنامه‌ها با شعار هر خانه ایرانی یک هیئت قرآنی در بسترهای فضای مجازی کرده است. 
علاقه مندان به شرکت در این برنامه‌ها می توانند در صفحه اینستاگرام به نشانی setarebaran_ir، پایگاه اطلاع رسانی تلاوت به نشانی www.telavat.ir و در شبکه‌های اجتماعی به نشانی telaavat@ مشارکت داشته باشند.

علاقه مندان می توانند در مسابقه تفسیر سوره های لقمان، نور و فجر، کتاب نهضت حسین در پرتو قرآن تالیف حجت الاسلام محسن قرائتی، کتاب های نظام ولایی و مبانی نظام ولایی نوشته رضا دارابی، کتاب جهاد و شهادت و کتاب «قرآن، خانواده، آرامش» از انتشارات سازمان دارالقرآن الکریم شرکت کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =