۳۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۰۹
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83915968
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سفارت آمریکا در بغداد ترورهای بصره را محکوم کرد

بغداد - ایرنا - سفارت آمریکا در بغداد روز پنجشنبه در بیانیه ای ترور برخی از فعالان مدنی در استان بصره را محکوم کرد و آن را نقض آشکار حقوق بشر دانست.

به گزارش ایرنا. سفارت آمریکا در این بیانیه نوشته که ایالات متحده به شدت حملات اخیر علیه فعالان مدنی و معترضان از جمله ترورهای هدفمند در استان بصره را محکوم می کند.
بیانیه افزوده که این حملات نقض آشکار حقوق بشر است و ما از تعهد دولت عراق برای پاسخگو کردن و مجازات عاملان آنها بر اساس قانون حمایت می کنیم.
در این بیانیه آمده که ایالات متحده بار دیگر خواستار فعالیت شهروندان در آرامش و امنیت بدون ترس از انتقام جویی علیه  آنان است.
در هفته گذشته استان بصره در جنوب عراق شاهد چندین حادثه ترور فعالان مدنی و اعتراض های خیابانی بوده است.
چهارشنبه شب در دو اقدام ترور جداگانه، سه فعال مدنی از جمله یک پزشک زن در بصره از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شدند.
جمعه‌ گذشته نیز یکی از فعالان اعتراض های خیابانی بصره در مرکز این شهر از سوی افراد مسلح ناشناس با شلیک ۲۰ گلوله کشته شد.
«مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق که در سفر واشنگتن به سر می برد، شب گذشته به دنبال این ترورها در توییتی فرمانده پلیس و مدیر امنیت استان بصره را برکنار کرد.
«عثمان الغانمی»، وزیر کشور عراق نیز صبح پنجشنبه برای بررسی اوضاع امنیتی وارد بصره شد و با فرماندهان امنیتی این استان در باره ترورهای اخیر نشست برگزار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha