خطر گرمازدگی در اصفهان جدی است، گروه‌های حساس مراقب باشند

اصفهان-ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران اصفهان با توصیه به مردم برای صرفه جویی در مصرف برق و آب و هشدار به گروه‌های حساس در قبال خطر گرمازدگی گفت: از امروز تا اواخر روز شنبه هفته آینده، دمای هوا در اصفهان به اوج خود می‌رسد که در این مدت خطر گرمازدگی، سالمندان و کودکان را تهدید می‌کند.

منصور شیشه فروش روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دمای هوا از امروز تا روز شنبه هفته آینده در سطح استان بویژه در مناطق شرق و مرکزی افزایش محسوسی خواهد داشت.

وی ادامه داد: صرفه‌جویی در مصرف برق و آب و نیز حفاظت افراد در برابر گرما و احتراز شهروندان حساس در برابر تابش مستقیم خورشید، در این مدت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیرکل مدیریت بحران اصفهان تاکید کرد: شهروندان برای جلوگیری از مَضرات اشعه ماورابنفش و حفاظت فردی در برابر تابش خورشیدی، استفاده از لوازم حفاظتی مانند دستکش و کلاه و سایه‌بان استفاده کنند.

اداره کل هواشناسی اصفهان هم امروز در باره افزایش دمای هوا در بیشتر مناطق استان بویژه شرق، شمال و مرکز "هشدار زرد" صادر کرد.

بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی اصفهان، افزایش محسوس دما  از امروز به میزان ۳ تا ۵ درجه سانتی‌گراد در بیشتر مناطق بویژه شرق  و مرکز استان ر خ می‌دهد که اوج این افزایش دما از فردا جمعه تا اواخر روز شنبه یکم شهریور ادامه دارد.

افزایش دما سبب فزونی مصرف آب و برق، احتمال گرمازدگی، وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع می‌شود، بر همین اساس کارشناسان در چنین مواقعی بر ضررورت صرفه‌جویی در مصرف آب و برق بویژه در ساعات اوج مصرف و همچنین خودداری از فعالیت‌های غیرضرور در طول روز و فضای آزاد تاکید می‌کنند.

در عین حال، گرمازدگی در شرایط کرونایی بسیار خطرناک است و می‌تواند باعث افزایش سموم و آزاد شدن آنزیم‌های عضلانی در بدن و آسیب زدن به کلیه و کبد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =