رشد ۳۴ درصدی صادرات البرز نسبت به سال گذشته

کرج- ایرنا- استاندار البرز با اعلام کرد اینکه در ۴ ماهه اول سال ۹۹ تراز بازرگانی و تجاری البرز مثبت بوده است، گفت: ۲۱۱ میلیون دلار صادرات در این مدت از این استان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد افزایش داشته ایم.

عزیز الله شهبازی پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  با بیان اینکه سال ۹۸ به نسبت سال ۹۷ بیش از ۷۲ درصد رشد صادرات داشته ایم افزود: واردات در این استان نیز در حوزه تامین مواد اولیه تولیدات مهم استان بوده و ۱۳۶ میلیون دلار برآورد مالی آن است.

 استاندار البرز همچنین برای شرکت نمایشگاه های استان ضرب الاجل یک ماهه تعیین کرد که در این مدت عملیات اجرایی نمایشگاه بین المللی البرز آغاز شود چراکه در این راستا دولت به تمامی تعهدات خود عمل کرده است.

شهبازی اظهار کرد: جای خرسندی دارد که هم افزایی بسیار خوبی بین مسئولان البرز برای بهره برداری از ظرفیت ها و شکوفایی استعدادهای موجود در ابعاد مختلف بویژه تولید، صادرات و کشاورزی وجود دارد.

وی به لزوم حضور فعالان مطرح اقتصادی و منتخب هیات های علمی دانشگاه های استان در این جلسه اشاره کرد و افزود: موضوعاتی که در این شورا مصوب می شود، می تواند به جمع بندی برای ارائه در مجامع ملی برای اتخاذ تدابیر لازم باشد.
استاندار البرز با قدردانی از فعالان عرصه تولید و ایجاد اشتغال در استان، اضافه کرد: همچنین بانک ها و دستگاه هایی که در راستای تحقق ۵۶ میلیارد تومان اعتبار برای بخشی از ۶ هزار و ۶۰۰ پرونده تسهیلات، همراهی کردند، کمال تقدیر را دارم.
وی گفت: با مصوبه هیات محترم دولت و عنایت ویژه رییس جمهوری لغو ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر برای تمامی شهرک های صنعتی اشتهارد و معافیت های مالیاتی مصوب شد ولی اینکه در سال جهش تولید یک کارشناس در این روند خلل ایجاد کند، غیر معمول و نامتعارف است.
شهبازی افزود: حلاوت و شیرینی لغو ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتر در اشتهارد، جان تازه به کالبد شهرک های صنعتی داد و این روند منجر به رونق تولید و اشتغال شد.
وی عنوان کرد: دوباره نباید با یک اشتباه در شرایط جنگ اقتصادی، موجبات تعطیلی و نیمه فعال شدن واحدهای تولیدی فراهم شود از این رو ضرورت دارد این گزارش بازنگری شود و اقدامات لازم در این راستا صورت گیرد.
استاندار البرز گفت: برخی موضوعات و موانع سرمایه گذاری، تجارت و تولید در استان که نیاز به مصوبه ملی دارد، باید تجمیع شود و در قالب گزارشی دقیق برای ارائه به مسئولان ملی آماده شود.

وی افزود: ۳۶۴ میلیارد تومان اعتبار برای تامین و تجهیز استان جهت مقابله با کرونا اختصاص یافت.
شهبازی گفت: در شورای عالی قضایی نیز درخواست اجرای طرح کاداستر را داشتیم که در حال بررسی است.
وی افزود: رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان نیز باید در خصوص طرح آمایش سرزمین نظارت کافی داشته باشد تا تولید، سرمایه گذاری و اعطای تسهیلات متناسب با ان باشد.
استاندار البرز ادامه داد: کارگروهی به ریاست معاون اقتصادی استانداری باید تشکیل شود که سهم البرز از محل صندوق توسعه ملی برای تولید و سرمایه گذاری احصا شود و روند آن طی گزارشی اعلام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =