عزاداری مجازی در کرمانشاه برگزار می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه اعلام کرد که به منظور رفاه حال مردم در زمان شیوع کرونا ، مراسم عزای محرم به صورت آنلاین و مجازی در کرمانشاه برگزار می‌شود.

شهریار بهنیا روز پنجشنبه در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: براساس تصمیم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از روز شنبه تا چهارشنبه آینده مراسم عزاداری با حضور مداحان برجسته را به صورت آنلاین برگزار می کنیم.
وی افزود: این آیین ها هر روز ساعت ۱۲ ظهر از طریق شبکه های اجتماعی داخلی در دسترس تمام مخاطبان خواهد بود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه عنوان کرد: برگزاری مراسم عزاداری به این شکل موقعیتی را فراهم می کند تا افراد دارای بیماری های زمینه ای در معرض خطر نیز بتوانند برای سید و سالار شهیدان عزاداری کنند.
بهنیا با بیان اینکه این طرح به اسم «مهر محرم» نامگذاری شده است، گفت: به دنبال آن هستیم تا آیین های عزاداری خاص مردم کرمانشاه را نیز در این ایام برای مخاطبان پخش کنیم.
وی افزود: همچنین علاوه بر طرح مهر محرم، اینترنت رایگان را در اختیار هیات های مذهبی سطح استان قرار می دهیم تا بتوانند با استفاده از آن با مخاطبان خود به صورت انلاین ارتباط برقرار کرده و به منظور جلوگیری از شیوه بیماری کرونا از تجمع جلوگیری کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۵۲ هزار و ۵۵۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۲۰ هزار و ۲۶۴ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز پنجشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۲۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده است.