استاندار اصفهان: فضا برای معتادان ناامن شود

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: باید با اخذ مجوز از نهادهای دادگستری و نیروی انتظامی فضا برای معتادان و متجاهران در این استان ناامن شود.

عباس رضایی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در سالن جلسات استانداری افزود: آگاهی دادن به خانواده‌ها بسیار اهمیت دارد از این رو صدا و سیما نقش اساسی در این راستا دارد.

وی تصریح کرد: انجام کارهای فرهنگی با محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به ویژه در مناطق حاشیه نشین با ایجاد سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و ایجاد تفریحات سالم برای جوانان باید صورت گیرد.

استاندار اصفهان ضمن تاکید بر شناسایی نیازهای امروز جامعه گفت: با توجه به تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار جهانی و موضوع شیوع بیماری کرونا باید از هزینه‌های غیرضروری جلوگیری شود.

وی اظهارکرد: هماهنگی لازم با سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و استان در راستای واگذاری زمین‌های وقفی به حاشیه شهرها صورت گرفته است از این رو اوقاف باید زمین‌های وقفی را مدیریت کرده و دستگاه های ذیربط همکاری لازم داشته باشند.

در این جلسه نیروی انتظامی، اداره کل بهزیستی، شورای شهر و اداره کل اطلاعات گزارشی از اقدامات انجام شده در طول چهار ماه گذشته ارایه کردند.

در زمان حاضر نزدیک به ۴۰۰ مرکز در زمینه پیشگیری، درمان و کاهش آسیب معتادان به مواد مخدر در استان اصفهان فعالیت دارند.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد و براساس آخرین آمار، جمعیت معتادان این استان دست کم ۱۲۰ هزار نفر است که ۱۰ درصد از آنها را بانوان تشکیل می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =