نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کرمان افزایش می‌یابد

کرمان- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از اصلاح و ارتقای چک‌لیست‌های گروه‌های ۲۲‌گانه نظارت بهداشتی در این استان خبر داد. 

به گزارش ایرنا ، محمدصادق بصیری روز پنجشنبه در هفتمین جلسه کارگروه نظارت و بازرسی طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا افزود: به منظور کیفیت‌بخشی نظارت‌ها و بازرسی‌ها، چک لیست گروه‌های ۲۲‌گانه نظارتی ارتقا می‌یابند و اصلاح می‌شوند. 

وی لزوم گشت‌های بهداشتی ویژه کووید ۱۹ را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: این گشت‌ها، بازوی اجرایی ما در نظارت‌ها و کنترل موارد تخلف هستند که باید با جدیت بیشتر دنبال شوند. 

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان نیز  از افزایش ۱۶ درصدی موارد بازرسی گروه‌های ۲۲‌گانه نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان طی هفته گذشته خبر داد و عنوان کرد: ۱۵ هزار و ۵۶۶ مورد بازرسی در هفته چهارم مرداد ماه انجام شده است.

غلامرضا نویدی افزود: ۱۰ هزار مورد از این بازرسی‌ها با رعایت کامل نکات بهداشتی بوده است و به سه هزار و ۸۴۰ مورد تذکر شفاهی و به یک هزار و ۵۸۴ مورد تذکر کتبی داده شده و ۱۵۹ مورد نیز تعطیل شده‌اند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان بیان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت با توجه به واحدهای زیرمجموعه خود، بیشترین موارد بازرسی و تذکرات را شامل می‌شوند. 

 با توجه به اهمیت کنترل بهتر در مراجعات به مرکز پلاک‌گذاری استان کرمان ، مقرر شد تا در خصوص ساعت کاری و یا امکان راه‌اندازی مرکز دوم با پیشنهاد و طرح نیروی انتظامی در ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروسکرونا تصمیم‌گیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =