برگزاری آیین عزاداری محرم در شادگان فقط با رعایت پروتکل‏‌های بهداشتی

آبادان - ایرنا - سرپرست فرمانداری شادگان با بیان اینکه برگزاری آیین‌های عزاداری ماه محرم در این شهرستان تنها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکانپذیر است از هیات‌های مذهبی شادگان خواست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تمهیدات لازم را برای اقامه عزای سالار شهیدان (ع) فراهم کنند.

امید صبری پور پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اهمیت سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) بر هیچ کس پوشیده نیست اما هیات‌های مذهبی با توجه به شرایط خاصی که به دلیل شیوع بیماری کرونا در جامعه حاکم شده باید برنامه‌ریزی دقیق و متناسب با شرایط موجود داشته باشند.

وی افزود: به طور قطع یکی از رسالت‌های هیات‌های مذهبی، توجه به سلامت جامعه است و در عین حال با برنامه‌ریزی مناسب برای ایام عزای سالار شهیدان (ع) رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی خواهند گرفت.

سرپرست فرمانداری شادگان گفت: از همه هیات‌های مذهبی و خادمان مجالس حسینی شادگان تقاضا می‎‌شود با برنامه‌ریزی مناسب و هوشمند زمینه برگزاری مجالس سوگواری را به نحو شایسته و با حفظ دستورالعمل های بهداشتی از هم اکنون فراهم کنند.

صبری پور گفت: در راستای اجرای مناسب آیین های عزاداری ماه محرم لازم است هیاتهای مذهبی با شبکه بهداشت و درمان، اداره تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی همکاری لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: هیات های مذهبی به طور حتم باید در فرآیند برگزاری مراسم عزاداری افرادی را به عنوان همیاران بهداشتی هیات شناسایی، آموزش و بکارگیرند و در تعامل مناسب با مراکز بهداشتی و درمانی زمینه لازم را برای برپایی مجالس سوگواری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی فراهم کنند.

جمعه ۳۱ مردادماه مصادف با یکم محرم الحرام سال ۱۴۴۲ قمری است.

شادگان در فاصله ۷۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =