بانک اطلاعاتی مجرمان آذربایجان‌غربی تهیه می‌شود

ارومیه- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب ارومیه با تاکید بر اینکه تکمیل بانک اطلاعاتی مجرمان یک گام مهم برای تضمین امنیت جامعه است، گفت: بانک اطلاعاتی مجرمان در حال تکمیل بوده و اطلاعاتی جامع و دقیق در خصوص مجرمان حرفه‌ای در اختیار دادسرا و ضابطین و اداره کل زندان قرار خواهد گرفت.

مصطفی حبیبی روز پنجشنبه در جلسه کنترل مجرمین حرفه‌ای اظهار داشت: بانک اطلاعاتی می‌تواند امنیت مجرمان را سلب و امنیت مردم را تضمین کند چرا که با وجود بانک اطلاعاتی هیچ مجرم سابقه‌داری در امان نخواهد بود و همیشه تحت کنترل پلیس و دستگاه قضایی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برای سیستم بانک اطلاعاتی شیوه نامه‌هایی در نظر گرفته شده است، ادامه داد: در خصوص نحوه وارد کردن اطلاعات مجرمان حرفه‌ای و با سابقه، آموزش‌های لازم ارائه شده است که توسط ضابطان درج و دادستانی نیز بر آن نظارت خواهد داشت که همه ضابطین و دادسرا به آنها دسترسی داشته باشند.  

 دادستان عمومی و انقلاب ارومیه بیان کرد: انفورماتیک دادگستری استان نیز در تکمیل فرآیند درج و کامل شدن بانک اطلاعات مجرمان نقش مهمی دارد و هر چه سریع‌تر باید تکمیل گردد.

حبیبی گفت: باید برخورد جدی با مجرمین حرفه‌ای داشته باشیم تا امنیت مردم به مخاطره نیافتد و احساس امنیت کنند.

وی اظهار داشت: در برخورد با مجرمان حرفه‌ای هیچ گونه کوتاهی از لحاظ قضایی و انتظامی صورت نگیرد و قانون باید اجرا شود.

وی در خصوص برخورد با اراذل و اوباش گفت: هیچ‌گونه مسامحه در این خصوص نداریم و برخورد جدی و شدیدی با آنها خواهیم داشت و منطبق با قانون با اراذل و اوباش برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: هیچ سهل انگاری در این مورد پذیرفته نیست و هر کسی در جامعه ایجاد رعب و وحشت کند به سزای عمل خود خواهد رسید.

در ادامه این جلسه اعضای حاضر به بررسی مصوبات جلسه قبل و پیگیری و اجرایی نمودن آنها پرداخته و هر یک نکته نظرات خود را ارائه کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =