رییس کمیته امداد کشور فروشگاه بزرگ شهر دامغان را افتتاح کرد

سمنان- ایرنا- سیدمرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور، روز پنجشنبه فروشگاه بزرگ شهر دامغان را به منظور حمایت از کارآفرینان شهرستان و فروش تولیدات مددجویان دامغانی افتتاح کرد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان در حاشیه افتتاح این فروشگاه به خبرنگار ایرنا، گفت: فروشگاه شهر تحت مدیریت مرکز خیریه امام رضا(ع) دامغان به منظور فروش محصولات تولیدی مددجویان، مواد غذایی، تره‌بار و مواد پروتئینی آغاز به کار کرد. 

حمیدرضا کشاورزیان اظهارداشت: درآمد حاصل از سود این فروشگاه صرف اشتغال و امور خیریه شهرستان خواهد شد که علاوه بر حمایت از محصولات تولیدی مددجویان، بخش اعظم اجناس فروشگاه نیز از واحدهای تولیدی و کارخانه‌های شهرستان تامین می‌شود. 

وی ادامه داد: حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، کارگاه های زودبازده و مشاغل خانگی، از جمله اهداف ایجاد این فروشگاه است.

مدیرعامل مرکز خیریه و نیکوکاری امام رضا (ع) دامغان گفت: برای ایجاد فروشگاه بزرگ شهر ۱۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است که از این میزان ۶ میلیارد ریال به منظور سرمایه فروشگاه و ۴ میلیارد ریال برای تجهیز کارگاه‌ها هزینه شده است.

حسن فانی مایانی اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز برای ایجاد این فروشگاه توسط خیران تامین شده است که ۲۵ درصد از سود خالص فروشگاه طی ۲ سال به این خیران پرداخت می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: مرکز خیریه امام رضا (ع) به عنوان اولین مرکز تخصصی کار و اشتغال در کشور کار خود را آغاز کرد که هدف اصلی آن پرداختن به حوزه اشتغال و کمک به کسب و کار جامعه است.

فانی مایانی افزود: با ایجاد فروشگاه بزرگ شهر برای ۷۰ نفر شغل مستقیم و برای ۳۵ نفر شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در این فروشگاه اقلام تولیدی مددجویان شامل لبنیات سنتی، نان محلی، انواع ترشیجات، صنایع دستی، روغن کنجد، عسل، کیک و کلوچه، شیرینی‌های محلی، خشکبار به فروش می‌رسد.

مدیرعامل مرکز خیریه و نیکوکاری امام رضا (ع) دامغان گفت: بسیاری از مددجویان شهرستان پس از دریافت تسهیلات به دامداری یا کشاورزی و باغداری پرداختند که در نظر است تا در این فروشگاه، انواع گوشت، اقلام پروتئینی و محصولات کشاورزی مددجویان از آن‌ها خریداری و در فروشگاه عرضه شود.

تجلیل از خیران، افتتاح فروشگاه بزرگ شهر، مصاحبه خبری، افتتاح سرای جوان در شهر امیریه و حضور در مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست از برنامه‌های سفر یکروزه رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور به شهرستان دامغان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =